Home , Kadın , Dayanışma kazandı; Esra Bakırköy Kadın Hapishanesi’ne Sevk Edildi!

Dayanışma kazandı; Esra Bakırköy Kadın Hapishanesi’ne Sevk Edildi!

Devletin translara ve öteki gördüğü her kimliğe yönelik uyguladığı nefret politikaları, Esra için de gerek gardiyanlar tarafından maruz kaldığı tacizlerle, şiddetle ve birçok hakkınını elinden alınması gibi sayısız adaletsizlikle sürdürülmüştü.
Yıllardan beri 10’u aşkın farklı hapishanede kalan Esra, birkaç ay önce Maltepe L Tipi Hapishanesi’ne sevk edilmişti. Burada da tıpkı önceki hapishanelerde olduğu gibi birçok adaletsizliğe maruz kalmış ama tüm adaletsizliklere, şiddete, tacizlere karşı mücadelesini sürdürmüştü.
Biz Esra’nın sevk edildiği onlarca hapishanede maruz bırakıldığı adaletsizliklere karşı onun sesi olduk; vazgeçmediği mücadelesinin yanında olmayı sürdürdük, dayanışma yaşatır dedik.
Ve Esra dayanışmayla, dayanışmadan aldığı güçle mücadelesini kazandı. On yıllardır mücadelesini verdiği cinsiyet geçiş ameliyatını oldu. Yaşadığı tüm adaletsizliğe, maruz bırakıldığı baskı ve şiddete, tehdit ve işkencelere karşı dayanışmayla direndi ve kazandı. Esra Arıkan geçirdiği cinsiyet geçiş ameliyatının ardından Bakırköy Kadın Hapishanesi’ne sevk edildi.
Esra artık kadın hapishanesinde ancak biz tüm kadınları Esra ile dayanışmayı sürdürmeye çağırıyoruz. Ona yollayacağımız mektuplarla yalnız olmadığını ve dayanışma ile kazandığı mücadelesinin yine dayanışma ile daha da büyüyeceğini hatırlatmaya çağırıyoruz.

Dayanışma yaşatır! Yaşasın kadın dayanışması!
Anarşist Kadınlar