Home , APP , Binler TC Saldırılarına Karşı Düsseldorf’ta Buluştu

Binler TC Saldırılarına Karşı Düsseldorf’ta Buluştu

DÜSSELDORF|16.08.2021|Defend Kürdistan’ın çağrısıyla Almanya’nın dört bir tarafından binlerce kişi Düsseldorf’ta bir araya geldi. Merkez Garında toplanan binlerce genç, kadın, çocuk ve yaşlı sloganlarla Leugplatz’a doğru yürüyüşe geçti. Aralarında ATİK, YDG ve YENİ KADIN’ın da olduğu bir çok yerli ve göçmen örgütün katıldığı yürüyüşün ardından yapılan konuşmalarda işgalci saldırılara karşı direniş mesajları verildi.

KON-MED adına konuşan Zübeyde Zümrüt, “Gerilla ve halkımıza karşı başlatılan imha saldırılarına karşı her gün alanlarda olacağız. Kürtler eski Kürtler değildir, bunu herkes böyle bilmelidir. 15 Ağustos ruhuyla işgal ve saldırıları kıracağız. Genç başladık, genç başaracağız“ dedi.

DİE LİNKE Milletvekili Cansu Özdemir ise şunları söyledi: „Yasakların ve baskıların Rojava için mücadele etmemize engel olamayacağını gösterdik. Bu yürüyüş bize bir kez daha gösterdi ki bu halk partisinin ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın arkasındadır. Rojava ve Güney Kürdistan direnişi kazanacaktır. Sol Parti olarak PKK yasağının kalkması için mücadeleye etmeye devam edeceğiz” dedi.

Avrupa Kürt Kadın Hareketi (TJK-E)’inden Ayten Kaplan da „Biz bugün burada bir kez daha bu kirli savaşı istemiyoruz, diyoruz. DAİŞ savaşında en önde Kürt kadını direnerek katliamları engelledi. Çetelere geçit vermedi. Bugün bize terörist gözüyle bakanlar unutmamalı, terörist biz değil, Erdoğan’dır“ şeklinde konuştu.

Avrupa Demokratik Güç Birliği (ADGB) Adına konuşan ATİK eşbaşkanı Süleyman Gürcan ise şunları ifade etti: „Türkiye’de faşist diktatörlük var. Bu faşist diktatörlüğün mayasında Kürtlere, emekçiye, Aleviye, Ermeniye saldırmak var. Faşist devletin saldırıları ülke sınırlarını aşmış, Rojava’ya Irak Kürdistan’ında taşmıştır.  Bu devlet ülke içinde ise hakkını arayan herkese saldırıyor. Bu saldırılara karşın Türkiye Devrimci Hareketi ortak mücadeleyi geliştirmektedir. Avrupa’da ise Demokratik Güç Birliği her alanda mücadeleyi ortaklaştırarak geliştirmektedir. Son olarak faşizme karşı mücadelede ölümsüzleşen Nubar Ozanyan ve Sinan Dersim’i saygıyla anıyorum.“

 

 

scroll to top