Home , ATİK , BOMBALARINIZ DA TUTUKLAMALARINIZ DA MÜCADELEMİZİ ENGELLEYEMEYECEK! DİRENİŞ YAŞAYACAK, DİRENİŞ KAZANACAK!

BOMBALARINIZ DA TUTUKLAMALARINIZ DA MÜCADELEMİZİ ENGELLEYEMEYECEK! DİRENİŞ YAŞAYACAK, DİRENİŞ KAZANACAK!

ATİK | 20 – 07 – 2015 | Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu olarak Suruç’ta gerici faşist çeteler tarafından yapılan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Kobanê ve Rojava’da gelişen ve adım adım ilerleyen direniş ve enternasyonal dayanışmanın önünü kesmek için her türlü yönteme başvuran gerici zihniyet, Suruç’ta 20 Temmuz Pazartesi saat 11 sularında Suruç’ta bulunan Amara Kültür Merkezi bahçesinde, SGDF’li gençlerin basın açıklamasına bombalı saldırı düzenlemiştir. Saldırıda 30’u aşkın ölü ve onlarca yaralının olduğu belirtilmektedir.

ATİK olarak, bölgede faşist Türk devletinin ve diğer egemen güçlerin çıkar dalaşlarını biliyoruz ve bu saldırıda onların parmakları olduğunun tekrar altını çiziyoruz. Kobanê’nin yeniden inşası için geçiş yapmak isteyen yüzlerce gence hunharca saldırının DAİŞ çetelerinin ve destekleyicilerinin, gelişen güç ve dayanışmadan ne derece tedirgin olduklarını göstermektedir. Egemenler, bir taraftan direnişin kazanımları için bölgeye röportaj yapmaya giden 4 YDG’liyi tutuklarken bir yandan da direnişin bir parçası olma ve bölgenin yeniden inşası için toplanan onlarca SGDF’li gencin katledilmesinin önünü açmıştır!

Gençliğe, kadınlara, ezilen halkara karşı başkı ve vahşette sınır tanımayan DAİŞ gerici çete ve destekleyicileri şunu bilmelidir ki devrimci direniş ve dayanışma ruhu bombalarla sindirilemez! Geçmişte bunu başaramadınız, şimdi de başaramayacaksınız. Faşist ve gerici çetelere karşı olan direniş ruhu perçinlenir ve her düşenin yerine yüzlerce ayaklanır devrimciler.

Yine gençlik örgütümüz Yeni Demokratik Gençlik (YDG) faaliyetçisi bir yoldaşımızın da yaralandığı bu saldırıya karşı daha fazla örgütlenerek, daha fazla direnişe sahip çıkarak, bulunduğumuz her alanda direnişin sesi, bir parçası olarak; gerici barbar çetelerden, onları besleyip büyüten faşist TC devleti ve emperyalist güçlerden bu saldırıların hesabını soracağımızı bir kez daha ilan ediyoruz!

Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına, yoldaşlarına baş sağlığı diler, yaralananlara acil şifalar dileriz.

Faşist Saldırılar Bizleri Susturamaz!

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

Faşizme Karşı Omuz Omuza!                                      

 

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu

BİLDİRİ

scroll to top