Anasayfa , Haberler , Berkin Elvan’ın ailesine taziye ziyareti

Berkin Elvan’ın ailesine taziye ziyareti

berkin ailesiiSTANBUL | 03-04-2014 | Gezi İsyanı’nda devletin katlettiği Berkin Elvan’ın ailesine bu gün Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri taziye ziyaretinde bulundu.

Tıpkı Berkin Elvan gibi devletin zindanlarda, sokaklarda katlettiği devrimcilerin, Partizan Şehitlerinin aileleri bir araya gelerek Berkin Elvan’ın ailesine Berkin’imizin gülüşü hep içimizde kalacak! Acınız acımızdır!” yazılı bir çiçekle desteklerini sundular.

PŞTA’dan Partizan’ın ilk Ölüm Orucu şehidi Nergiz Gülmez’in annesi Gülmez Ana, “Bizim evlatlarımızı katlettiler ama bizi yıldıramayacaklar korkutamayacaklar” diyerek Berkin’in ailesine desteklerini sundu.

2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Otelinde katledilenlerin aileleri de, Elvan ailesinin acılarını paylaşmak için oradaydılar. .

269 gün çocuğunu umutla bekleyen anne oğlunun ( Berkin Elvan) adı gibi güçlü, kuvvetli ve sağlam hayata tutunduklarını söyledi. Anne yıllardır bu zulmün olduğunu ve devlet olgusunun ortadan kalkana kadarda bu zulmün bitmeyeceğini belirtti. Seçimlere dair düşüncelerini anlatan anne “Tayip Erdoğan ne çalıp çırpmaya ne de kana doymamıştır. Tayip Erdoğan tescilli katildir, yine çalarak kazandı” dedi.  Anne Berkin Elvan’ın katillerini destan yazdıkları için öven Erdoğan’ın ve polislerinin daha çok destanlar yazacaklarını belirtti.