Home , Haberler , Bab Meclis üyesi: Türk uçakları sivilleri vurdu

Bab Meclis üyesi: Türk uçakları sivilleri vurdu

unbenfffannt

Türk savaş uçaklarının Şehba bölgesine yönelik gerçekleştirdiği saldırıda 4 sivil yaşamını yitirdi onlarca kişi de yaralandı. Bab Meclis üyesi Mihemed Abdulrezak; “Türk Ordusu DAİŞ’i vurmamızı kabullenemedi” dedi.

Ronahi TV ana haber bültenine katılarak Türk ordusunun Rojava’ya son saldırısını değerlendiren Bab Meclis üyesi Mihemed Abdulrezak, Türk hava saldırısında onlarca sivilin yaralandığını belirtti. Meclis üyesi yaşamını yitirenler ve yaralılar hakkında ise; “Bir operasyon ile çatışarak DAİŞ çetelerinin elinden aldığımız Um Huş, Um Qarah ve El Hassia köylerine Türk uçakları saldırı düzenledi. DAİŞ çetelerine karşı ilerleyişimizi durdurmayı hedefleyen bu saldırılarda 4 sivil şehit düştü onlarca yaralı var. Saldırılar sivil yerleşim yerleri olan köylere yönelik gerçekleşti ve saatlerce sürdü. Bu saldırıların bir bölümü de Devrimciler Ordusuna yönelik oldu burada da 10 arkadaşımız şehit düştü, yaralılarımız da var” dedi.

Abdulrezak, Türk ordusu, DAİŞ ve Türk destekli çetelerin saldırılarına rağmen Şehba bölgesini özgürleştirinceye kadar ilerleyişlerinin süreceğini belirtti. (ANF)

 

scroll to top