Anasayfa , Avrupa , ATİK İsviçre, YDG ve Yeni Kadın’dan 28 Eylül İklim Eylemine Çağrı

ATİK İsviçre, YDG ve Yeni Kadın’dan 28 Eylül İklim Eylemine Çağrı

Klimapolitik geht uns alle etwas an. Drei Wochen vor den nationalen Wahlen reisen wir aus der ganzen Schweiz zur nationalen klima-demo nach Bern. Laut und bunt machen wir den Politiker*innen klar, dass es bei ihren Entscheidungen jetzt und in den nächsten Jahren um nichts weniger als um die Zukunft unserer Lebensgrundlagen geht.
Für eine konsequente Klimapolitik – endlich unsere Lebensgrundlage schützen! Für den ausstieg aus kohle, öl und gas – auch auf dem Schweizer finanzplatz! Für Klima Gerechtigkeit – ein würdiges leben für alle weltweit! Für einen Wandel braucht es dich und ganz viele andere. Wir sehen uns am 28. September in Bern!

ATİK Schweiz-YDG-YENİ KADIN

La politique climatique nous concerne toutes et Tous. Trois semaines avant les élections Nationales, toute la suisse se rendra à berne pour La première manifestation nationale du climat. Nous Disons haut et fort aux politicien-ne-s que leurs Décisions, aujourd’hui et dans les années à venir, ne Concernent rien de moins que notre avenir. Pour une politique climatique cohérente – Protégeons enfin le fondement de notre vie !Pour la sortie du charbon, pétrole et gaz – Également pour la place financière suisse !Pour la justice climatique – une vie digne pour Toutes et tous dans le monde entier !Pour cela, nous avons besoin de vous et de Beaucoup d’autres. Rendez-vous à berne le 28 Septembre !

ATİK SUISSE -YDG-YENİ KADIN

İklim politikası hepimizi endişelendiriyor. Ulusal seçimlerden üç hafta Önce, tüm İsviçre ulusal iklim etkinliği için Bern’i ziyaret edecek. Politikacılara, bugün ve gelecek yıllarda aldıkları kararların Geleceğimizden daha önemli olmadığını yüksek ve net bir şekilde söylüyoruz. Tutarlı bir iklim politikası için – dünyadan her şey için her zaman iyi bir Yaşam!
70’den fazla kurum ve organizasyonların katilimi beklenen Bern de ki eyleme, kantonlardan Özel tren kaldırılacaktır. Bunun için sana ve diğerlerine ihtiyacımız var. 28 Eylül’de hepimiz Bern’de ordayız!
Eylem Saati 13:30 Schützenmatte (Tren garının yanı) Bern 

Zürih’de buluşma: Saat 11:00 – KulturFabrik (Schaffhauserstr. 125)

ATİK İsviçre -YDG-YENİ KADIN