Home , Haberler , Avusturya’nın İkinci Büyük Kentinde Belediye Seçimlerini Avusturya Komünist Partisi (KPÖ) Kazandı

Avusturya’nın İkinci Büyük Kentinde Belediye Seçimlerini Avusturya Komünist Partisi (KPÖ) Kazandı

HABER MERKEZİ|27.09.2021| Avusturya’nın güneyindeki Graz kentinde yerel seçimler düzenlendi. Belediye koltuğunda bulunan muhafazakar Halk Partisi’nin oyu yüzde 25.8’de kalırken KPÖ, oylarını yüzde 9’a yakın bir oranda arttırarak seçimleri kazandı. Halk Partisi’nin kenti 18 yıldır yöneten Belediye Başkanı Siegfried Nagl, makamından ayrılacağını duyurdu.

Duvar Gazetesi’nin yaptığı habere göre, Komünistlerin adayı Elke Kahr’ın belediye başkanı olması bekleniyor. 1961 yılında doğan Kahr, 1983’ten beri KPÖ üyesi. Daha önce belediye başkan yardımcılığı görevini de üstlenen Kahr, bu sene partisini kentte zafere taşıdı. Anketler tarafından öngörülmeyen zafer ’sürpriz‘ olarak değerlendirilirken Kahr, etkileyici bir sonuç elde ettiklerini dile getirdi.

Müstakbel komünist Belediye Başkanı, galibiyetlerini „Bazıları sandık kurulmadan haftalar önceden sözler veriyor. Biz yıllardır, her gün insanların yanında, özellikle de en muhtaçların yanında olduk“ ifadeleri ile açıkladı. Partinin gençlik örgütü KJÖ ise Twitter’dan yaptığı açıklamada galibiyeti ‚Gra komünist ellerde‘ sözleriyle duyurdu.

scroll to top