Home , Avrupa , Augsburg’da Kadınlar Bir Kez Daha Haykırdılar; “Kadın, Yaşam, Özgürlük”

Augsburg’da Kadınlar Bir Kez Daha Haykırdılar; “Kadın, Yaşam, Özgürlük”

AUGSBURG|28.11.2020| 28 Kasım Cumartesi günü, COVİD-19 salgınının Almanya’da ey yüksek olduğu yer olan Augsburg’da pandeminin gölgesinde, Courage’nin örgütlediği, Yeni Kadın’ın desteklediği, bir 25 Kasım eylemi daha gerçekleştirildi. Bir kez daha kadına yönelik şiddet protesto edildi, bir kez daha kadınlar hep bir ağızdan haykıtdılar; “KADIN KATLİAMLARINI DURDURACAĞIZ”, “KADIN, YAŞAM, ÖZGÜRLÜK

Courage adına konuşma yapan arkadaş, özetle “Mirabel kardeşlerin mücadelesi bize örnek oldu. Dünya genelinde kadına yönelik şiddet ve saldırılar artarak devam ediyor. Kapitalist sistemde her dönem krizlerden ilk etkilenen kadınlar olmuştur. Pandemi sürecinde de böyle oldu. Bu süreçte de her türlü olumsuzluktan en fazla kadınlar etkilendiği gibi, kadınların eve kapatıldığı bu dönemde Almanya’da ev içi şiddet yüzde otuz artmıştır. Kadınlar en yakını erkekler tarafından şiddete maruz kalıyor, katlediliyorlar… Biz kadınlar birlikte mücadele ederek ve dayanışmayla şiddete karşı mücadele edebiliriz” dedi.

Ardından Yeni Kadın temsilcisi, Yeni Kadın’ın bildirisini okudu. Bildirinin okunmasından sonra “NI UNA MENOS”, “JİN JİYAN AZADİ” sloganları hep birlikte atıldı.

Courage’den kadın arkadaşların yaptıkları Enternasyonal müzik dinletisinden sonra eylem sona erdi.