Home , Avrupa , ATİK 30. GENÇLİK VE TATİL KAMPI İÇİN İTALYA’DA BULUŞALIM!

ATİK 30. GENÇLİK VE TATİL KAMPI İÇİN İTALYA’DA BULUŞALIM!

30. Gençlik ve Tatil Kampımız, 21 Temmuz-10 Ağustos 2019 tarihleri arasında, İtalya’nın meşhur Toscana sahilinin gözdesi Livorno kentine bağlı Vada kasabasında olacaktır. Sizleri bu geleneksel etkinliğimize içtenlikle davet ediyor ve katılımınızı ümit ediyoruz.
Şimdiye kadar kamplarımıza iştirak edenlerin de yaşayarak bildiği gibi; bu etkinliğimiz, olanak ve imkanlarımız ölçüsünde, kolektif yaşam anlayışı çerçevesinde örgütlenmektedir. Kamplarımız; genel ve somut örgütlenmesinden, pratik uygulanmasına, kültürel üretimden beslenmeye, eğlencelerden toplu gezilere, politik çalışmalardan sürecin pratik yönetimine eğitimlerine kadar baştan sona kolektifizm esas alınarak tasarlanmakta-uygulanmaktadır.
Yaz kamplarımız, 1985 yılından itibaren toplumsal eleştirmeci, alternatif, kolektif ve üretken bir yaşam tarzını esas almıştır. Dolayısıyla kamplarımız kapitalist tatil anlayışına karşı alternatif ve kolektif yaşam tarzının pratikte uygulanır, yaşanabilir olmasını göstermesi bakımından da çok değerli bir gelenek yaratmıştır.

Sosyal, siyasal, ulusal, cinsel eşitlik ve adalet kavgamız yanında, halk ve üretenler için demokrasi mücadelemiz dünyanın her yerinde ve en zorlu koşullarda sürgit devam etmektedir. Bu zorlu mücadeleler içinde hepimizin payına az veya çok bedel ödemek düşmektedir.

Bunların yanında bu tarz kamplar, kapitalist üretim ve tüketim tarzı içinde üreten bütün insanlar, en çok ta işçi ve emekçiler bir şekilde ezildiği, sömürüldüğü, yıprandığı için; herkesin bir nebze soluklanmaya, dinlenmeye ihtiyacı vardır. Daha da önemlisi; bütün üretken enerjilerimizin birleştirildiği bu kolektif ortamlarda; yeni mücadele ve yaşam enerjileri depolamaya ihtiyacımız olduğu için bu kamplar örgütlenmektedir. Ayrıca sosyal, siyasal, kültürel ve sportif açılardan bu kolektif ortamlarda kendimizi yeniden üretmeye, sosyal kurtuluş kavgamızı nispeten yeniden anlamlandırmaya ve geliştirmeye dair ihtiyaçlar da çoğalmaktadır. Gençlik Ve Tatil Kamplarımız işte bu ihtiyaçların ve alternatif yaşam arayışlarının bir ürünüdür. 30 yıldır olumlu bir faaliyet olarak; geleneksel bir karakter kazandığı için de, üretken talep yaratan başarılı bir faaliyet olarak sürgit devam etmektedir.

Ayrıca tatil yaparken de alternatif bir dinlenme politikası olarak, kolektif yaşam koşullarında, hep birlikte üretmek ve eleştirel bir bakışla en az israfla ve daha bilinçli bir şekilde tüketebilmek amaçlı kamplar organize etmek, konfederasyonumuzun ayrıcalıklı ve kendine özgün önemli bir faaliyetidir.

Gençlik Ve Tatil Kamplarımız, esas itibarıyla bu özgün yanları ve alternatif örgütlenme biçimiyle, aynı zamanda birer mücadele mevzisidir. Bireysel olarak kendimiz, sosyal olarak kolektifimiz ve kurumsal çalışmalarımız için yeniden ve yeniden mücadele enerjisi üretmek adına tasarlanmaktadır bütün kamplarımız. Kamplardaki kolektif yaşam ortamında kendimizi özellikle pratikte, teoride ve sorumluluk esnasında kapsamlı sınama, geliştirme koşullarına sahip oluyoruz.

Kamp ortamlarında kültürel eğlenceler, atölye çalışmaları, sportif etkinlikler, toplu geziler yanında, kadınlara, gençlere ve çocuklara özgün programlar da sunulmaktadır. Kolektif üretim ve demokratik birliktelikler içinde, alışılmışlığın dışında unutulmayacak yeni anılar yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Bunun bir iddia olmadığını kamplarımıza katılanlar çok iyi bilirler.

Emperyalist sistemin fütursuz saldırıları sonucu; yoksulluğun, işsizliğin, ezilmişliğin, horlanmışlığın, dıştalanmışlığın, bireyciliğin, kendine ve topluma yabancılaşmanın, ırkçılığın, sömürünün, savaşların ve her türlü saldırganlıkların, ayyuka çıktığı bir süreçte, alternatif tatil kamplarına katılarak, birlikte dinlenmek ve kendimizi çok yönlü yeniden üretmek için kamplarda buluşuyoruz.
Toplumsal barışı, özgürlüğü, demokrasiyi en azından kendi aramızda yaşatmak ve uygulamak için buluşuyoruz. Her birimiz yoğun yaşamsal koşuşturmalar içinde, ve hayatın birçok alanında demokratik-politik mücadele sürdürerek ve alın teri dökerek, üstelik bedeller ödeyerek yaşıyoruz. Yaşam koşullarımızı bir nebze yaşanabilir kılabilmek adına, bütün her şeyin en iyisini hak eden siz emekçileri ve değerli gençlerimizi organize edeceğimiz 30. Gençlik Ve Tatil Kampımıza katılmaya davet ediyoruz.
Toscana sahili, Livorno şehri, Vada kasabası ve Campo dei Fiori hakkında kısa bilgiler:
Kampı yapacağımız bölge Kuzey İtalya’nın Toscana bölgesidir. Toscana bölgesi florası, iklimi, botanik çeşitliliği, sahil güzellikleriyle yüzlerce yıldır ressamlara ve edebiyatçılara ilham kaynağı olmayı sürdüren bir alandır.
Livorno şehri ise Mussolini faşizmine karşı İtalyan Partizan Direnişçileri’nin tarihsel kalelerinden birisidir. Livorno 1921 yılında İtalyan Komünist Partisi’nin Kuruluş Kongresi’nin yapıldığı şehirdir. Livorno hala sol geleneğe sahip çıkan bir şehirdir. Livorno futbol takımı bile sosyalist olmakla övünmektedir.

Kamp alanımız olan Camping Campo dei Fiori, Toscana bölgesinin tam kalbinde yer alan Livorno kentinin gözde tatil beldesi olan Vada kasabasında bulunmaktadır. Toscana bölgesi inci güzelliklerinde adaları, doğal koruma alanları, verimli toprakları ve özellikle Bolgheri üzüm şaraplarıyla öne çıkmaktadır.

Güney Avrupa’nın Kuzey İtalya şehirleri üzerindeki Livorno kenti ve Vada kasabasının çevresi bireysel ve kolektif tatil-dinlenme, kültürel olarak kendimizi geliştirme ve bölge güzelliklerinin tadına varmak isteyenler açısından önemli ilgi alanıdır. Görülmeye değer yakın ve orta mesafedeki şehirler olarak Siena, Lucca, Pisa, Florenz ve Roma bulunmaktadır.

Kamp alanımız Campo dei Fiori bol ağaçlı, gölgeli ve yeşillikleri bol olan dört yıldızlıdır. Aileler, yetişkinler, gençler, kadınlar ve çocuklar için kamp yapmaya çok elverişlidir.
Kamp içinde toplu bulaşık ve çamaşır yıkama tesisleri, restorant-pizzeria, ve kafeteryası, bakkalı ve ücretsiz Wi-Fi alanı, bisiklet kiralama imkanı, Doktor muayene servisi, 24/7 bekçi kontrolü, spor alanları, aletleri ve antrenörleri, kütüphane, kamp pazarı gibi çok yönlü hizmet söz konusudur. 800 Metrekarelik düzenli günlük temizlenen yüzme havuzu ve 1200 Metrekarelik şemsiyeli doğal solaryum alanı bulunmaktadır.

Campo die Fiori reklamlarında özellikle çocuklar, gençler ve aktif yetişkinler için “kampımızda tatil içinde tatil yapacaklar” deniliyor. Onlara doğal koşullar içinde ve güzel ortamlarda yönetici, eğitmen, antrenör ve kamp maskotu ‚Bella‘ eşliğinde çok pratik, yaratıcı ve entelektüel aktiviteler sunulduğu iddia ediliyor. Ayrıca kampa ait hayvanat bahçesi içinde keçiler, koyunlar, küçük atlar, taylar, tavşanlar vs bulunduğu yazılıyor. Campta İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca hizmetler sunulabiliyor.

Kamp Eğitim Temaları:
Güncel siyasal panel ve politik eğitimler
Yeni Kadın siyasal ve kültürel eğitimi
YDG siyasal, sportif ve kültürel eğitimi

Kamp Genel Programı:
-Açılış Şöleni ve Bilgilendirme
-Güncel siyasal söyleşi ve eğitimler
-Tarih, doğa ve piknik gezi turları
-Müzik, şiir dinletileri ve sinema akşamları
-Kültür akşamları ve bilgi yarışması
-Sportif aktiviteler ve atölye çalışmaları
-Gençlik, Kadınlar ve Çocuk programları
-Kapanış Şöleni

Atölye çalışmaları:
Kamp TV, Kamp Gazetesi, El sanatları, Tiyatro-Skeç, Kültür-Sanat, Teknik Eğitimler v.s.

Kamp ücretleri:
Çadır, kişi başına: 1 Günlük 1 Haftalık 2 Haftalık Üç Haftalık
03-11 Yaş arası çocuklar : 25 175 € 300 € 400 €
12-18 yaş arası gençler: 35 250 € 450 € 600 €
18 yaş üstü büyükler: 45 300 € 550 € 750 €
0-3 Yaş arası çocuklar çadırda ücretsizdir!!

Dikkat !!!:
Bungalov Evler’de kalmak isteyen herkes kampın resmi internet sitesinden kendisi rezerve yapmalıdır. Bizim kamp ile anlaşmamız sadece çadırlarda konaklama için geçerlidir. Bu nedenle bungalov tercih edenler bir an evvel kendileri direk rezerve yapmalıdır.
Kamp müdüriyetinden öğrenebileceğiniz Bungalov evlerin fiyatları, kamp ücretimize dahil değildir. Bungalov evlerde kalacak arkadaşlar günlük üç öğün yiyecek-içecek ve kamp organize masrafları için kişi başına ayrıca 15 Avro kamp komitesine ödeme yapacaklar. Bungalovlarda kalanlar bu meblağı 3 yaş üzeri herkes için ödeyecektir.
Not: Bütün bu ücretlere kamp süresi boyunca herkes için üç öğün yeme, içme, yatma, araba parkı, kamp organizesi boyunca su ve elektrik giderleri, teknik ve diğer yerleşim-organize masraflarının dahil olduğu unutulmamalıdır.

Kampa getirilecek malzemeler:
-Her türlü spor eşyaları ve giyecekler
-Oyun malzemeleri
-Banyo-duş malzemeleri, mayo, havlu, yüzme malzemeleri,
-Güneş kremi veya yağı (çok önemli, çocuklar için en yükseğini alın!)
-Yüzme havuzu ve denize için lastik ayakkabı
-Alerji karşıtı hap veya ilaçlar, ve normal ilaçlarınız
-Araba ruhsat belgeleri ve seyahat sigorta belgesi
-Pasaport, ehliyet ve kimlikleriniz
-Hastalık sigorta belgesi, özel eşyalarınız
-Battaniye, ince yorgan, ince döşek, yastık vs
-Atölye çalışmaları için gerekli kurs eşyaları
-Müzik aletleri ve müzik yüklü CD’ler, USB’ler
-Varsa özel piknik masa veya sandalyeleriniz
-Ayrıca özel eşyalarınız..

Kamp Adresi:
Campo dei Fiori
Camping & Bungalows
Località Campo ai Fiori, 4
57016 Vada (Livorno) Toscana – Italia
Tel.: +39 0586 770096
Fax: +39 0586 770323
info@campingcampodeifiori.it
www.campingcampodeifiori.net
Bu kampa en yakın havalimanları Pisa (45 dakika ) ve Florenz (90 dakika) uzaklıktaki şehirlerde bulunmaktadır. Aynı şehirlere ve Vada’ya trenle ve otobüslerle dahi ulaşım söz konusudur. İnternetten gerekli ulaşım bilgileri edinebilirsiniz.

Yolculuk esnasında hem kendiniz hem de trafikteki diğer insanlar için azami dikkatli olmanız, kazaları ve ulaşım aksamalarını önleyici tedbirler almanız, kendinizi ve bizleri üzmemeniz dileğiyle, şimdiden hepinize hayırlı yolculuklar ve çalışmalarınızda üstün başarılar.

scroll to top