Home , Avrupa , ATİF, YDG ve Yeni Kadın: “Newroz; Efrin’de Halkların Faşizme Karşı Baharıdır!“

ATİF, YDG ve Yeni Kadın: “Newroz; Efrin’de Halkların Faşizme Karşı Baharıdır!“

Haber Merkezi |13.03.2018| ATİF, Almanya YDG ve Almanya Yeni Kadın 17 Mart’ta Hannover’de düzenlenecek Newroz etkinliklerine çağırıyor. Ortak çağrı şu şekilde:

Newroz; Efrin’de Halkların Faşizme Karşı Baharıdır!

Zulüm, sömürü ve baskılara karşı direnişimizi büyüterek Newroz meşalesini ellerden düşürmeyelim. Demirci Kawa’nın yakmış olduğu isyan ateşi yolumuzu aydınlatmaya devam etmekte.

Emperyalistler ve yerli işbirlikçileri her türlü baskı ve saldırıları ile başkaldıran halkları yok etme çabası içerisindeler. Alman emperyalizmi, faşist TC devletinin Efrin’e yönelik başlatmış olduğu işgal girişimini tank ve topları ile desteklerken, kendi ülkesinde de gerçekleştirilen protestolarda kitlelere saldırmakta, direnişçilerin bayraklarını, sembollerini yasaklamakta, yurtsever medya ve yayın kuruluşlarına baskınlar gerçekleştirip materyallere el koymaktadır. İşbirlikçisi TC devleti ise kadın, çocuk, gazeteci, yazar, akademisyen veya avukat ayırt etmeksizin OHAL bahanesi altında faşizme karşı ses çıkaran herkesi hapishanelere doldurmakta, Tek Tip Elbise uygulaması ile sindirebileceğini düşünmekte. Tarih bizlere devrimcilerin sindirilemeyeceğini ve tutsakların tek tipleşmeyeceğini gösterdi.

50 günü aşkın süredir, bizler ATİF, YDG ve Yeni Kadın faaliyetçileri olarak, Efrin işgal girişimini sürdüren faşist TC devleti ve işbirlikçi barbar gerici çetelerine karşı enternasyonal direnişimizi sokaklarda yükselttik ve daha da yükselteceğiz.

Gün; emperyalizme, faşizme ve her türden gericiliğe karşı Demirci Kawa’nın yaktığı isyan ateşini harlama günüdür.

17 Mart’ta Hannover Schützenplatz’da Newroz ışığında buluşalım!

Newroz Piroz Be!

ATİF – Almanya YDG – Almanya Yeni Kadın