Home , Avrupa , ATİF Nürnberg Derneği 7. Genel Kurulunu Yaptı!

ATİF Nürnberg Derneği 7. Genel Kurulunu Yaptı!

NÜRNBERG | 16.02.2020 | Almanya Türkiye’li İşçiler Federasyonu’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Nürnberg Dialog der Kulturen Derneği 7. Genel Kurulunu başarıyla sonuçlandırdı.

Sınıf mücadelesinde hayatını kaybeden tüm devrimciler için yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla kongre başladı. İki Eşbaşkanın açılış konuşması ve üye tespiti yapmasından sonra divan seçimine gidildi. Divanın oluşması ve gündem maddelerinin onaylanmasıyla bir yıllık faaliyet raporu görüntülü olarak sunuldu. Faaliyet raporu üzerine bir çok üye söz alarak eleştirilerde bulundu. Federasyonumuzun merkezi politikaları doğrultusunda yeterli çalışmanın yapılmadığı, merkezi ve yerel etkinliklere yeterince katılınmadığı belirtildi. Çalışma tarzımızın ihtiyaçlarımıza uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiği belirtildi.

Mali ve denetim raporlarının okunmasından sonra Mali rapor oybirliğiyle, faaliyet raporu oy çokluğuyla onaylandı. Dernek kongrelerinde üye çoğunluğunu sağlamak için vekaleten oy vermenin faydalı bir yöntem olmadığı sonucuna vararak, bu durumun tüzüğe yazılması oybirliğiyle kararlaştırıldı. Derneğin geleceği açısından gençliğin önemini dile getiren genç üyeler gençlik çalışmalarına devam edeceklerini açıkladılar.Bu konuşmalardan sonra verilen arada, derneğe, ikisi genç toplam beş yeni üyenin katılması üyelerin motivasyonunu arttırdı. Ve önümüzdeki dönem “ her üye enaz bir üye yapacak“ kampanyası önerildi.

Yönetim ve denetim organlarının seçilmesinden sonra dilek ve temenni konuşmalarıyla 7. Dernek Kongresi sonlandırıldı.

scroll to top