Home , Avrupa , Nürnberg’de Boğaziçi Etkinliği

Nürnberg’de Boğaziçi Etkinliği

NÜRNBERG|06.02.2021|Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin kayyum rektöre karşı başlattığı direnişe bir ses de Nürnberg’den geldi.

Nürnberg Demokratik Güçbirliği Platformunun çağrısıyla, bir araya gelen yerli ve göçmen kurumlar, Boğaziçi üniversitesiyle dayanışma mitingi gerçekleştirdi. Kurumlar adına yapılan konuşmalardan sonra „Bu Daha Başlangıç, Mücadeleye Devam!“ „Hoch die internationale Solidarität“ “ Her yer Boğaziçi, her yer Direniş “ „Faşizme karşı omuz omuza “ sloganları atıldı. AGİF, Bir-Kar, Demokratik Kürt Toplum Merkezi, AGEB, DİDF, SYKP, FDJ, DKP, MLPD, Halk Cephesi, SKB,Yeni Demokrat Gençlik, Yeni Kadın, ATİF ve Partizan taraftarlarının katıldığı miting yaklaşık olarak bir saat sürdü.

Partizan adına yapılan konuşmada; „işçi sınıfının direnişlerinden faşizme karşı birleşik mücadeleyi büyütme çabalarına, kadınların bastırılamayan isyanının sokağa yansımasından Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin direnişine ve Birleşik Gençlik Meclislerine, HBDH’den ‚Faşizmi yıkacağız özgürlüğü kazanacağız‘ hamlesine, hapishane direnişlerinden Birleşik Devrimci Mücadele hamlesine doğru bir mücadele içerisindeyiz. Bulunduğumuz her yerde birleşik mücadeleyi geliştirerek faşizme karşı omuz omuza direnmeliyiz. Ancak o zaman ‚Heryer Boğaziçi, Heryer Direniş‘ olur.“ denildi.

 

scroll to top