Home , Avrupa , ADGB’den Düsseldorf Eylemine Çağrı; İŞGAL SALDIRILARINA KARŞI AVRUPA’DA MÜCADELEYİ YÜKSELTELİM !

ADGB’den Düsseldorf Eylemine Çağrı; İŞGAL SALDIRILARINA KARŞI AVRUPA’DA MÜCADELEYİ YÜKSELTELİM !

HABER MERKEZİ |22.06.2022| ADGB tarafından yapılan açıklama şu şekilde, „AKP- MHP faşist bloğunun KDP ve Irak Hükümeti ile anlaşarak ABD ve AB burjuva devletlerinin de onayını alarak başlattığı Başur Kürdistan’a yönelik işgal  saldırıları 17 Nisan’dan beri sürdürülüyor.Tüm teknik olanakların seferber edilerek  havadan, karadan devam eden saldırılarda kimyasal silahlar da kullanılarak sivil halk da  katledilmektedir. Şimdilerde ise saldırının menzili Rojava ve Şengal’i de içine alarak genişletiliyor.

Siyasi ve ekonomik kriz içerisinde çaresizleşen AKP-MHP faşist bloğu sadece Kürdistan’a yönelik saldırganlığı tırmandırmıyor  aynı zamanda işçi ve emekçilere, tüm ezilenlere yönelik saldırıları da arttırıyor. Gözaltı tutuklama saldırıları, HDP’ye yönelik saldırılar ve kapatma davası sürdürülüyorken kadın katillerine ödül gibi cezalar veriliyor. Sansür yasaları çıkarılıyor, gazeteciler tutuklanarak mezar sessizliği yaratılmaya çalışılıyor. CHP, İyi Parti ve tüm devlet erkanı bu saldırılara sessiz kalarak onaylıyor.

İki aya yakın bir zamandır devam eden bu kapsamlı saldırılarda tüm dünyanın gözlerinin önünde kimyasal silahlar da kullanılarak savaş suçu işlenmektedir. Sivil halkın yaşadığı köy ve kentler de bu saldırının hedefi yapılmaktadır.İşlenen bu insanlık suçu karşısında Uluslar arası insan hakları örgütleri, kurulları da büyük bir sessizlikle içerisindedir.

Büyük bir siyasi kriz  içerisinde olan AKP-MHP faşist bloğu  sürdürdüğü işgal saldırılarında  gerillanın  olağan üstü direnişi nedeniyle  çokça kayıp vermiş ve istediği sonucu alamamıştır.

Başur işgalinden istediği sonucu alamayan Faşist Saray diktatörlüğü saldırının menzilini Rojava’ya yayarak genişletmeye çalışıyor.Bu nedenle  Rojava’da şuan  işgal saldırısı tehdidi altındadır.

ADGB bileşenleri olarak  bu mücadeleye omuz vererek Türk Devletini bulunduğumuz her yerde teşhir etmeliyiz. Avrupa’da  yaşayan yerli, göçmen tüm emekçileri, enteryonasyonalistleri işgal ve ilhak saldırılarına karşı mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.

25 Haziran’da  işgal saldırılarına karşı  DÜSSELDORF’ta yapılacak olan yürüyüş ve mitinge katılmaya çağırıyoruz.

AKP-MHP Faşist bloğunun  işgal saldırılarının son bulması için birleşik mücadeleyi yükselterek DÜSSELDORF eyleminde buluşuyoruz.

Sömürgeciler, işgalciler yenilecek, direnen halklar kazanacak !

 

AVRUPA DEMOKRATİK GÜÇ BİRLİĞİ – ADGB“

scroll to top