Home , Avrupa , „Kardeş halkımızın acısını paylaşıyoruz, biz bu acıyı iyi biliyoruz! „

„Kardeş halkımızın acısını paylaşıyoruz, biz bu acıyı iyi biliyoruz! „

ATİNA|26.07.2018|Turgut Kaya’nın Özgürlüğü için Atina sokaklarında eylemler örgütleyen Partizan aktivistleri Yunanistan orman yangınları ilgili bir mesaj yayınladı.

„Kardeş halkımızın acısını paylaşıyoruz, biz bu acıyı iyi biliyoruz! „

Yunanistan’ın başkenti Atina’da 22 Temmuz tarihinde başlayan yangın 4. gününe girdi.
Günlerdir yoldaşımız Turgut Kaya’nın özgürlüğü için direndiğimiz Atina sokaklarında bugün 80’in üzerinde insanın yaşamını kaybettiği, belki kayıtlara dahi girmeyen yüzlerce hayvanın diri diri yandığı orman yangını sonrası kardeş Yunan halkının acısını paylaşıyor, kapitalizme isyanımızı bir kez daha haykırıyoruz.
Bu isyanımız sadece yaşamını yitiren insan ve hayvanların ya da doğanın tahribatına değil aynı zamanda ölümlerin gerçek sorumlusu kapitalizmedir. Yangının maden yataklarının bulunduğu bölgede başlaması, maden şirketlerinin bölgeyi yağma ve talan planlarına karşı başta bölge halkı olmak üzere yürütülen direniş bize bildik bir senaryoyu hatırlatıyor. Doğa talanının yanında silahlanma yatırımları nedeniyle daraltılan kamu yatırımları bize tanıdık geliyor.

Bizler faşizmi yaşayan bir coğrafyanın insanları olarak bu acıyı çok iyi biliyoruz. Bu sebeple acınızı paylaşıyor ve biliyoruz ki katliam ve yıkım nerede yaşanırsa yaşansın faturası halka kesilmektedir. 80’in üzerinde insanın yaşamını yitirmesi, yüzlerce orman canlısının yok olup gitmesi ve henüz tespit dahi edilmeyen canlıların hesabını verecek olan egemenlerdir. Sınırlar devletlerin kardeşlik bizimdir. Kardeş Yunan halkının acısı acımızdır.