Anasayfa , Haberler , 18 ESP’li Tutuklandı!

18 ESP’li Tutuklandı!

esp_6İSTANBUL | 21-06-2013 | Mahkemeye sevk edilen 25 kişiden 18′i tutuklandı. Tutuklananlar arasında ESP Genel Başkan Yardımcısı Çiçek Otlu, MYK üyesi Dinçer Ergün ve HDK Yürütme Kurulu üyesi Alp Altınörs de bulunuyor

Mahkemeye sevk edilen 25 kişiden 18′i tutuklandı, 7 kişi serbest bırakıldı. 7 kişi hakkında “adli kontrol” uygulanacak.

Tutuklananların isimleri şöyle:

ESP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Çiçek Otlu, ESP MYK üyesi Dinçer Ergün, ESP İstanbul İl yöneticisi ve HDK İstanbul Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Erdal Demirhan, ESP İstanbul İl yöneticisi Goncagül Telek, HDK Yürütme Kurulu üyesi Alp Altınörs, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ataşehir Şube yöneticisi Ali Karaçay ile ESP üyeleri Ali Sönmez Kayar, Ali Haydar Akdeniz, Boran Atıcı, Emrah Gördaş, Erhan Baybekman, Ersin Topçu, Hasan Tunç, Hüseyin Şahin, Mustafa Diren Saygılı, Salih Coşar, Sercan Genç ve Ümit Yetik.

Emirhan Kuş, Gökhan Değirmenci, Kurtuluş Sarıkaya, Maksut Toprak, Şafak Aykan Şimşek, Tansu Tek, Tolga Karataş ise serbest bırakıldı.

Dün sabah Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen 33 kişiden 8′i savcılıktaki ifadelerinden sonra serbest bırakılırken, 25′i tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Öte yandan b ugün de Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne getirilen 35 kişinin savcılıktaki ifade işlemleri başladı.

 

Kaynak: Etha