Home , Avrupa , Yunanistan Devlet Televizyonu İle Görüşme

Yunanistan Devlet Televizyonu İle Görüşme

Atina|26.07.2018| Atina’da Türkiyeli devrimci Turgut Kaya’nın özgürlüğüne kavuşması için eylemler devam ediyor. Dün olduğu gibi bugün de Syntagma meydanında Turgut Kaya için stant açılıp imza toplanıyor. Ayrıca bildiri dağıtımıyla kamuoyu yeni gelişmeler ışığında bilgilendiriliyor.
ERT ‘ye Yeni Gelişmeler Üzerine Bilgilendirme Yapıldı
Yunanistan devlet televizyonu olan ERT ile bugün aktivistler tarafından bir görüşme gerçekleştirildi. Yapılan görüşmede Turgut Kaya’nın siyasi statüsü, Syriza hükümetinin taahhüdü hatırlatıldı. Yeni gelişmelere göre daha önce yapılan haberin devamı niteliğinde kamuoyunu bilgilendirmenin evrensel gazeteciliğin görevi olduğu hatırlatıldı .
Aktivistlerin görüşme talebine ilk olarak çalışma saati olmadığı dolaysıyla kapalı olunduğu söylendi. Akabinde giriş bölümünde kanal yetkilileri ile görüşme gerçekleştirildi. Yetkili kişiler görüşmede tatil sürecine, Yunanistan’da gerçekleşen yangının gündemlerini çok etkilediğini vurgulayarak önümüzde ki hafta için bilgilendirme olabileceğini söyledi. Buna karşın yaşanan gelişmeleri aktaran aktivistler Turgut Kaya’ya Özgürlük direnişinde Yunanistan gündeminde olduğu yaşanan gelişmelerin önemi ve bunların taşıdığı haber değeri gazeteciliğin kamuoyunu doğru bilgilendirme görevi yetkililere hatırlatıldı.Yunanistan’da başlayan yangında yaşamlarını yitirenlerinde anıldığı eylemler yapıldığı kanal yetkililerine söylenerek Yunanistan halkının acısının paylaşıldığı da aktarıldı.
Yapılan görüşmede Türkiyeli devrimci Turgut Kaya’nın özgürlüğüne kavuşması için yaşanan yeni gelişmelerin önümüzde ki günlerde haberleştirileceği bilgisi paylaşıldı. Kamuoyuna yönelik yaşanan yeni gelişmeler üzerine bilgilendirme çalışmaları sürüyor.

scroll to top