Anasayfa , Avrupa , Yenilenen VTİD Dernek Salonu Açılış Şöleni

Yenilenen VTİD Dernek Salonu Açılış Şöleni

VİYANA |10.10.2018| Viyana Türkiyeli İşçiler Derneğinin salonunun yenilenmesinin ardından açılış şöleni düzenlenmekte. VTİD tarafından yapılan çağrı:

‘’Değişmek Güzeldir’’

”Değişmek ‘yenilenmek’ teorik olarak doğru ve kulağa hoş bir seda gibi gelsede, insanlar veya toplum alışkanlıklarından, alışık olduğu ortamlardan veya yaşam tarzından kolay kolay vazgeçmez. Çünkü, bu değişim ve yenilenmeyi göze almak hem ciddi bir çaba, kararlılık ve hemde uygulamada kolektif bir işbirliği gerektirir.

Bugüne kadar daha kullanışlı hale gelebilmesi için defalarca tamir edip düzenlemeye çalıştığımız dernek salonumuzu bu yaz döneminde, VTİD’in (Viyana Türkiyeli İşçiler Derneği) üye ve taraftarları olarak yeniden bir düzenleme ve yenileme çalışmasına girdik. Kolektif olarak almış olduğumuz bu kararı ve çalışmayı yine kolektif ve dayanışmacı bir şekilde sonuçlandırdık. Bütün etkinliklerde olduğu gibi, belki herkesten aynı çaba ve özveriyi yakalamamış olsak bile başarılı bir iş yapmanın gururu ve heycanı ile, 12 Ekim Cuma günü Saat 19:00 da dernek salonumuzun açılış şölenini gerçekleştiriyoruz. Bütün dostlarımızı aramaızda görmek istiyoruz.”