Home , Avrupa , YDG: „Efrin’e Yönelik İşgal Saldırılarına Karşı Mücadeleyi Her Alanda Yükseltelim!“

YDG: „Efrin’e Yönelik İşgal Saldırılarına Karşı Mücadeleyi Her Alanda Yükseltelim!“

Efrin’e yönelik işgal saldırılarına karşı mücadeleyi her alanda yükseltelim!

Faşist T.C. devleti ve dümenindeki AKP’nin mazlum Efrin halkına yönelik faşist saldırısını nefretle kınıyor, YPG/YPJ güçlerinin ve Efrin halkının direnişini selamlıyoruz.

Kuruluşundan bu yana tarihi Kürt ulusuna yönelik sayısız katliamla dolu faşist TC, bugün Efrin’e yönelik işgal girişimiyle yeni bir katliam hedeflemektedir. Kürt ulusunun varlığına dahi tahammül edemeyen faşist-ırkçı zihniyet barış içinde yaşayan Efrin halkına ölümü dayatmaktadır.

Faşist Erdoğan iktidarının günlerdir süren Efrin’i işgal arzuları, emperyalist ABD ve Rusya’nın da onayını almasıyla savaşa dönüşmüş bulunmaktadır. Bugün Suriye’de ve Orta-Doğu’da dökülen her damla kanın sorumlusu olan emperyalist ABD, Rusya ve yerli işbirlikçi faşist devletleri Efrin’de dökülen kanında birinci derecede sorumlulardır.

Avrupalı emperyalistler bir yandan saldırıları “kaygıyla” izlediklerini dile getirirken, diğer taraftan da Türk devletiyle gizli kapılar arkasında kirli anlaşmalar imzalamaktan geri durmuyorlar. Özellikle Alman emperyalist burjuvazisi ilerici, devrimci ve yurtsever kurumların yaptıkları eylemlere saldırarak iki yüzlülüklerini gösteriyorlar.

Tıpkı Kobane direnişinde olduğu gibi başta Avrupa’da yaşayan YDG aktivistleri ve komiteleri olmak üzere anti-emperyalist anti-faşist yerli ve göçmen gençliği, emperyalist politikaları teşhir etmeye, Efrin halkıyla dayanışmayı yükseltmeye çağırıyoruz.

Kahrolsun Faşizm!

Efrin Halkı Yalnız değildir!

Yaşasın Kürt Ulusunun Özgürlük Mücadelesi!

Yeni Demokratik Gençlik- Merkezi Yönetim Kurulu

Bildiri İndir

scroll to top