Home , APP , Umuda Haykırış Doğa Tahribatlarına ve Orman Yangınlarına Dikkat Çekti

Umuda Haykırış Doğa Tahribatlarına ve Orman Yangınlarına Dikkat Çekti

HABER MERKEZİ|02.09.21|Umuda Haykırış dün bir video yayınlayarak Türkiye ve Türkiye Kürtistan´ındaki yaşanan doğa tahribatlarına ve orman yangınlarına dikkat çekti.

Umuda Haykırış yaptığı açıklamada şöyle dedi: „Doğanın ve tüm canlıların, insana karşı verdiği mücadele gün geçtikçe artıyor. Dünyada bozulan ekolojik denge ve rant uğruna talan edilen doğamız, adeta acı çekmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra toprak, hava kirliliği ve çarpık kentleşme gibi insanlığın ve kapitalist sermayenin çevreye verdiği zararlar hayvanların yaşam alanlarını yok ediyor ve canlı türlerinin nesli açısından ciddi riskler ortaya çıkarıyor.

Ülkemizde ormanlarımızın yanmasına ve geleceğimizin talan edilmesine göz yummamız mümkün değildir. Doğamızın rant uğruna yok olmasına izleyici kalan devlet iktidarı geleceğimizinde yok edilmesinde ve doğa felaketleri sonucu yaşamını yitiren tüm insanların ve canlıların sorumlusudur!

Paylaştığımız bu video ile doğa tahribatlarına ve orman yangınlarına dikkat çekmek istiyoruz. Başta Dersim olmak üzere, ülkenin birçok yerinde günlerdir söndürülmeyen ve devam eden Orman yangınları derhal söndürülmelidir!“

scroll to top