Home , Avrupa , Uluslararası Kamuoyuna Duyuru Ve Teşekkür

Uluslararası Kamuoyuna Duyuru Ve Teşekkür

‘’Abdullah Gürlek ve Vadat Yeler’e Özgürlük Kampanyası’’ üstün başarıyla sonuçlandı!

Bilindiği gibi; politik tutsaklar Abdullah Gürlek ve Vedat Yeler 15 Şubat 2019’dan beri Yunanistan’ın Komotini şehrinde tutuklu bulunmaktaydı. Bu iki ATİK faaliyetçisi, sığınmacılara insani yardımda bulundukları için, ‘insan kaçakçılığı’ yaptıkları iddiasıyla yaklaşık bir yıldır tutukluydular. 20 Ocak 2020 tarihinde nihayet gerçekleşebilen ilk duruşmada, mahkeme heyeti bu iki devrimcinin yeterince hapis yattıklarını hesaba katarak ve politik kimliklerine kanaat getirerek, en kısa zaman içinde tahliye edilmelerine karar verdi.

Bir kez daha açık görüldü ki 9-20 Ocak 2020 tarihleri arasında Atina’da yoğunlaştırılmış olarak yürüttüğümüz özgürlük kampanyası, Yunanistan kamuoyu üzerinde olumlu bir etki yaratmıştır. Bu olumlu etki mahkeme heyeti nezdinde bir karşılık bulmuş olmalı ki yoldaşlarımızın politik kimlikleri kabul edilerek, serbest kalmalarına karar verilmiştir.

Bu duruşma esnasında, iki devrimcinin politik kimliklerine dair şahitlik yapmak  ve onlarla dayanışmak için dostları ve yoldaşlarından oluşan büyük bir delegasyon mahkeme salonunda hazır bulunmaktaydı. Devrimci dostlarının ve yoldaşlarının huzurunda açıklanan tahliye kararı, birleşik mücadelenin başarıyla buluşması sevinciyle güçlü alkışlara dönüştü.

Başta Yunanistan Eylem Birliği Türkiye-Kürdistan olmak üzere; büyük bir dayanışma örneği sergileyen tüm dost kurumlara ve bireylere teşekkürlerimizi iletiyoruz. Katalonya’dan Nepal’e, Avrupa’dan Türkiye’ye, Yunanistan’dan Rojava’ya uluslararası arenada çok geniş bir yelpazede ses getiren bu yoğunluklu ve birleşik mücadele, üstün ve örnek bir başarıyla sonuçlanmıştır. Birleşik devrimci-demokratik mücadele azmi kazanmıştır!

Bu nedenle, hem Abdullah Gürlek ve Vedat Yeler adına, hem de özgürlük kampanyamızın azimli sürdürücüleri adına, kampanyamıza aktif katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Özellikle Atina ve Komotini’de kampanyamıza katkı sunan ilerici bireylere, bu mücadeleyi haberleştiren duyarlı gazetecilere, davayı sahiplenen avukatlara, ilgisiyle mücadele azmimizi yükselten Yunanistan halkına ve özellikle Yunan devrimci dostlarımıza içten teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Birleşik mücadeleci, devrimci dayanışmacı selamlarımızı sizlere iletmekten gurur duyuyoruz. İyi ki vardınız, iyi ki bizimleydiniz. İyi ki katkılarınızla enternasyonal dayanışma ve mücadele azmini bizlere yeniden aşıladınız!

 

Yaşasın enternasyonal dayanışmacı birleşik mücadelemiz!

Dünya çapında bütün politik tutsaklara özgürlük! 

 

Kampanya Yürütmesi adına ATİK-UPOTUDAK  

scroll to top