Home , Avrupa , Ulm’da Ukrayna’daki Savaşa Karşı Gösteri Yapıldı

Ulm’da Ukrayna’daki Savaşa Karşı Gösteri Yapıldı

ULM|25.02.2022| Rusya, ABD ve NATO’nun, Ukrayna’da başlattıkları savaşa karşı, Ukrayna ve bölge haklarıyla dayanışmak, emperyalist savaşa dur demek için, ADGB-Ulm (Avrupa Demokratik Güç Birliği-Ulm)  ve Internationalistisches Bündnis’in çağrısıyla Ulm Münster kilise meydanında bir miting düzenlendi.

Mitingte yapılan konuşmalarda, Ukrayna’ya yönelik savaşa ve işgale karşı avrupa ve dünya halklarının savaş karşıtı mücadelesinin önemi vurgulanırken, Ukrayna halkının bu emperyalist savaşta yalnız olmadıkları göstermemiz gerekir denildi.

ADGB (Avrupa Demokratik Güç Birliği-Ulm) ve InterBündnis’in, yarın 26 Şubat Cumartesi günü saat, 15.00’da Ulm Münster Katedrali önünde birçok kurumun yapacağı Ukrayna’daki emperyal savaşa karşı, Hakların dayanışmasını örelim mitinge çağrı yaparak, tüm ulm ve çevresinde yaşayan kurum, sendika, parti ve örgütleri, savaş karşıtlarını, barış severleri mitinge katılmaya çağırdı.

Göçmen kurumlarda ADHF,AGİF,ATİF,KON-MED üyeleri katılırken, yerli ve gençlik kurumlarından MLPD, Rebell, YDG, YOUNG STRUGGLE  bayraklarıyla yer aldılar.