Anasayfa , Avrupa , Ulm Rojava’ya saldırıya karşı tekrar sokaklarda!

Ulm Rojava’ya saldırıya karşı tekrar sokaklarda!

ULM | 19.10.2019 | Rojava’da yürütülen amansız işgal saldırılarına karşı dün (19 Ekim) Ulm’de devrimci, demokrat, ilerici insanlar tekrar çarşı merkezinde buluştu.

Savaşa Karşı Ulm Platformu’nun çağrısıyla bir araya gelen kitle, bu kez örgütlenen miting ve yürüyüşe daha kitlesel ve coşkulu katılım sağladı. Eylemde DTKM, SYKP, ADHF, AGİF, ATİF, Partizan, DİDF, MLPD ve devrimci, demokrat kurumlar yer aldı.

Yürüyüşe geçilmeden önce Savaşa Karşı Ulm Platformu ve DTKM adına birer konuşma yapıldı. Açılış konuşmalarında olduğu gibi yürüyüş boyunca da sloganlarla faşizm ve emperyalist güçler mahkûm edildi. Yürüyüş esnasında provokatif bir saldırı girişimi de yaşandı, ancak sorumlular tarafından boşa çıkartıldı.

Miting alanına tekrar gelindiğinde kurumlara söz hakkı verildi. DİDF, MLPD, DTKM ve Partizan adına söz hakkı alındı. Ulm Partizan taraftarı Alman devletinin izlemiş olduğu politikanın, 1915 Ermeni Soykırımı döneminde izlemiş olduğu politikayla aynı olduğunu ve soykırım içinde nasıl yer aldıysa bugün Rojava halkına karşı yapılan katliamlarda aynı düzeyde yer aldığını söyledi. Konuşmada emperyalist güçlere bakılmadan biz ezilenler kendi gücümüze dayanarak hareket etmemiz gerektiği vurgulandı. Konuşmanın son bölümünde ayrıca Nubar Ozanyan Ermeni Taburu ve Enternasyonal Savaşçılar selamlandı.