Home , Tutsaklar , Tutsaklardan yeni yıl mesajları

Tutsaklardan yeni yıl mesajları

ftipihapishaneTÜRKİYE | 03-01-2014 | Zannederler ki, yüreği özgürlük ve eşitlik için çarpanları dört duvar arasına kapatınca, bu yürekler susar… Oysa yanılırlar, çünkü “duvarınız, vız gelir bize vız” diyen tutsaklar her daim mücadelenin en sıcak mevzisinde yer almayı başardılar. Gazetemiz Özgür Gelecek’i yalnız bırakmayan ve en daimi okur kitlemiz tutsakların yeni yıla dair mesajlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz:

Merhaba sevgili yoldaşlar.

2013 çetin ve güzelliklerle dolu bir mücadele yılıydı. Direngenliğimiz ve umudumuz çığ gibi büyüdü. Gezi, Rojava içimizi ısıttı. Yolumuza ışık tuttu. Her şehit düşenimizle birlikte devrim sözümüzü daha gür haykırdık. Öfkemiz büyüdü, sorulacak hesabımız çoğaldı.

2014’de uzun, zorlu, coşkulu ve başarılılarla yüklü yolculuğumuz sürecek. Bu yılda tarihin en onurlu sayfalarını ezilenler yazacak. Birlikte ve dayanışmayla; umudumuzu, özgür geleceğimizi Partizan’ca büyütmeyi sürdüreceğiz.

“Bu daha başlangıç 2014 biz kazanacağız.

Ser Sela we Piroz Be!

Ankara Kadın Kapalı Hapishanesi Tutsak PARTİZAN’lar

….

Saygıdeğer Basım Emekçilerine…

Yeni bir yıla girerken sizlerin yani yılını kutlar. Geçmişten öğrenip Kızıl geleceğe umutla yürümenin çoksusuyla, PARTİZAN sıcaklığıyla başarılar dilerim.

Mücadele yüklü Nice Yılara…

Vedat Yldız: E Tipi Kapalı Hapishane D-1 Oda Elazığ

….

Merhaba

Ayaklanma isyan ve direnişlerle dolu bir yıl daha geride bıraktık. Emperyalizm ve işbirlikçi sınıflar tarih olacak! Çocuklarımızın kahkahalar atacağı mutlu yıllar mutlaka gelecek.

2014’ün ezilenlerin özgürlük mücadelesinin gelişeceği bir yıl olacağına inanıyoruz. Bu ruh ve inançla yeni yılınızda başarılar diliyoruz.

MKP’li Tutsaklar

Dostlar bu kısa tebrik kartınız soğuk beton duvarlara sığdırılamayan sıcak bir merhaba ve de yani mücadele yılında umudu büyütmeniz dileğiyle yolluyoruz.

Ayrılıların acıların ve karamsarlığın geride bırakıldığı ama umudun hiç azalmadığı Altındağ yolculuğumuzda yeni kavga ve mücadele yılınızı derinden gelen coşkumuzla kutlar ve başarılar dileriz

Gelecek GÜZEL GÜNLERE DUYDUĞUMUZ UMUTLA DİRENÇLE KALIN!

Erzingan Gezi Direnişi Tutsakları: Mukamet Çelik, Özgür Kaya