Home , Haberler , Tutsak Partizanlar’dan ATİK için mesaj

Tutsak Partizanlar’dan ATİK için mesaj

 atik_icin_tutsaklardan_eylemATİK ve Yeni Kadın’a yönelik Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen operasyon ve tutuklama terörüne karşı gazetemize bir mektup yollayan tutsak Partizanlar “Tutuklama terörüne karşı yürüttüğünüz mücadelelerden güçlenerek çıkacağınıza inanıyor, dayanışma içinde olduğumuzu belirtiyoruz” dediler.

Tutsak Partizanlar adına Kandıra 2 No’lu F tipi Hapishane’den bir mesaj gönderen İsmail Yılmaz, mesajında ilk olarak “Gazetelerden, devrimci demokratik yayın organlarından ATİK’e, üye ve çalışanlarına yönelik Almanya, Yunanistan, Fransa, İsviçre emperyalistlerinden operasyon ve tutuklama terörü estirdiklerini okuduk, öğrendik. Emperyalistler önceleri de ATİK’e çeşitli biçimlerde saldırmışlardı. Bu bize, ATİK’in mücadelesinin, boş bir mücadele olmadığı ve emperyalistlerin ilgi alanı içinde olduğu düşüncesini vermektedir. Aynı zamanda ilgi alanından çıkardıklarında, bu çıkarışın kendi varlıklarını tehlikeye atacağı kanısındayız” dedi.

“ATİK’le dayanışma içindeyiz”

Avrupa, bir krizin içindedir. Ve tüm emekçi halk kitleleri, elbette göçmen emekçi kitleler, aynı zamanda kazanılmış hakları ellerinden alınan, özgürlüğe kavuşmak isteyen halk kitleleri birleşmeli, ortak bir mücadele yürütmeliler” diyen Yılmaz’ın mesajı “Tutuklama terörüne karşı yürüttüğünüz mücadelelerden güçlenerek çıkacağınıza inanıyor, dayanışma içinde olduğumuzu belirtiyor, tutsak Partizanlar olarak sevgi selamlarımızı gönderiyoruz” sözleriyle sona eriyor.

scroll to top