Home , Avrupa , Türkiye’deki Yerel Seçimler Ulm’de Düzenlenen Forum İle Tartışıldı

Türkiye’deki Yerel Seçimler Ulm’de Düzenlenen Forum İle Tartışıldı

ULM |21.02.2019| Ulm Tohum Kültür Merkezi tarafından yapılan çağrı ile birlikte Türkiye’de gerçekleştirilecek Yerel Seçimler bir araya gelinerek tartışıldı.

Ulm’de „Yüz çiçek açsın, bin fikir yarışsın“ (Mao) bakış açısından esinlenerek Ulm Tohum Kültür Merkezin’de bir çok devrimci, demokrat kurum ve bireyin siyasi görüşlerini belirttiği bir forum düzenlendi. Örgütlenen forumda Dernek Yönetim Kurulu adına açılış konuşmasının ardından yönetim kurulu sekreteri günümüzde Turkiye’de mevcut süren yerel seçimleri ele almadan önce yerel seçimlerin tarihsel sürecini aktardı. Foruma Partizan, SMF, ESP, HDP, ÖDP ve Yeni Çağrı dergisi taraftarları katıldı. Uzun ve tartışmalı geçen forumda politik seviyesi yüksek olan etkinlikte kurumlar karşılıklı eleştirilerle düşüncelerini savundular. Forumda HDP’nin neden altı büyük metropolde aday göstermeyerek kimliğini gizlendiği de tartışılırken ileri süreçlerde ne demek olduğunu üzerinde duruldu.

Alper Taş’ın CHP adayı oluşu, CHP-İYİ partiyi desteklemenin ne demek olduğunu, Dersim’de SMF ve HDP ortak aday göstermeyerek yanlış yaptıkları ve kayyum atamasının yapılacağının bilinmesine rağmen neden boykot edilmesi gerektiği gibi farklı siyasi görüşler tartışıldı.