Home , Haberler , Türkiye’de YDG’ye Yönelik Baskılar Devam Ediyor

Türkiye’de YDG’ye Yönelik Baskılar Devam Ediyor

TÜRKİYE |23.12.2016|Ümraniye ve Gazi katliamlarını protesto eylemleri sırasında gözaltına alınan ve ardından tutuklanan YDG’li Taylan Turunç’a bugün çıkarıldığı mahkemede 16,5 yıl hapis ceza verildi.

15 Mart’ta, 1 Mayıs Mahallesi’nde düzenlenen Ümraniye ve Gazi Katliamı protesto eyleminde polis saldırısının ardından tutuklanan Yeni Demokrat Gençlik okuru Taylan Turunç bugün görülen mahkemesinde karar verildi. Taylan Turunç, çıkarıldığı mahkemede 16,5 yıl hapse mahkum edildi.

YDG okuru Berhat Uzunay 13 gündür gözaltında!

10 Aralık günü Antalya’da gözaltına alınan Yeni Demokrat Gençlik (YDG) okuru Berhat Uzunay, 13 gündür gözaltında tutuluyor.

Antalya’da 10 Aralık günü sabaha karşı 04.00 sıralarında siyasi şube polislerinin yaptığı ev baskını ile gözaltına alınan YDG okuru 13 gündür Antalya Siyasi  Şube’de tutuluyor. 13 gündür açlık grevinde olan Uzunay’ın kaldığı evde arama yapan polisler Uzunay’a ait cep telefonu ve bilgisayara el koymuştu.

Uzunay’ın hangi gerekçe ile gözaltına alındığına dair hala bilgi verilmiyor; Aliboğazı Vadisi şehitleri için Antalya Varsak’ta asılan pankartın bahane edildiği düşünülüyor. (Kaynak: Özgür Gelecek)