Home , Haberler , TKP/ML TİKKO gerillalari ile TSK arasında çatışma : Tunceli’nin Ovacık ilçesiyle irtibat tamamen kesildi!
TKP/ML TİKKO ve PKK'den Dersim'de ortak eylem!
TKP/ML TİKKO ve PKK'den Dersim'de ortak eylem!

TKP/ML TİKKO gerillalari ile TSK arasında çatışma : Tunceli’nin Ovacık ilçesiyle irtibat tamamen kesildi!

 Tarih: 25-09-2016 17:31:05

TÜRK Telekom’a ait fiberoptik kabloların Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde dün öğle saatlerinde çıkan çatışma ardından zarar gördüğü, sabit ve mobil telefon hatlarının tamamen kesildiği, ilçede oturanlarla iletişim kurulamadığı belirtildi.
Bu kez TKP/ML TİKKO terörü! Tunceli'nin Ovacık ilçesiyle irtibat tamamen kesildi!
Hozat ile Ovacık ilçeleri arasında yer alan Akören Köyü yakınlarında dün öğlen saatlerinde güvenlik güçleri ile bir grup TKP/ML TİKKO örgüt üyesi arasında çıkan ve akşam saatlerinde kadar süren çatışma sırasında bölgenin yoğun bombalanması ve şiddetli çatışmaların görülmesi ardından aynı bölgede geçen ve Ovacık İlçesi’nin dünya ile iletişimini sağlayan fiberoptik kablolar zarar gördü.
Kabloların kopması nedeniyle dün öğle saatlerinden itibaren Ovacık İlçesi ile iletişiminin kesildiği, sabit ve mobil hatlar ve internet hatlarının çalışmadığı belirtildi.
Türk Telekom yetkilileri bölgede operasyon ve çatışma nedeniyle bu aşamada çalışma yapılamadığını, güvenlik birimlerinin izin vermesinden sonra arıza ekiplerinin bölgeye giderek çalışma yapacağını açıkladı.

Dersim: Dersim’in Xozat ilçesine bağlı Akören Mahallesi mevkiinde dün gerilla ile asker arasında çatışma çıktı. Valilik tarafından yapılan açıklamada bu çatışmada bir TİKKO gerillası şehit düştüğü iddia ediliyor.
Dün akşam saatlerinde bir açıklama yayınlayan Tunceli Valililiği, Xozat’ın Akören mahallesi mevkiinde TKP/ML TİKKO gerillaları ile TC ordusu arasında çatışma çıktığını duyurdu. Öğle saatlerinde başlayan çatışmada bir TİKKO gerillasının şehit düştüğünü iddia eden Valiliğin açıklamasının ardından çatışmanın akşam saatlerine kadar sürdüğü bilgisi verildi.

scroll to top