Home , Haberler , TKPML Militanları : OHAL’e karşı dur ! “Faşist kliklerin dalaşına değil, halk savaşına taraf ol!”

TKPML Militanları : OHAL’e karşı dur ! “Faşist kliklerin dalaşına değil, halk savaşına taraf ol!”

Cg0VO84WkAQOecjTKP/ML TİKKO militanları 13 Ağustos Cumartesi günü akşam saatlerinde Gazi Mahallesi Sekiz evler bölgesi ve mahallenin işlek yerlerine bildiri dağıtımı yaparak, “İşçileri, köylüleri, gençleri, öğrencileri, kadınları, LGBTİ bireyleri kısacası ezilen tüm kesimleri TKP/ML saflarında örgütlenmeye TİKKO saflarında savaşmaya çağırıyoruz” dedi.

Elimize E-Posta ile ulaşan bilgiye göre Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML) Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) militanları, 15 Temmuz darbe girişimi ardından yaşanan ve yaşanacakların karşısında devrimci ve demokratik güçlerin ortak mücadele programıyla OHAL’e karşı durması gerektiğini belirtildiği açıklamada, “Devrimciler, demokratlar, yurtseverler zorlaşan mücadele koşullarını faşizmin anladığı dilden bir mücadele hattına çevirmelidir” diye ifade edildi.

“Faşist kliklerin dalaşına değil, halk savaşına taraf ol!”

TKP/ML TİKKO militanları yapılan eyleme dair yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türk, Kürt uluslarından ve çeşitli milliyetlerden emekçi halkımıza”

Darbe girişimi bahanesiyle işçi sınıfının örgütlenme, grev, eylem gibi temel hakları ortadan kaldırılacaktır. Yedek işçi gücünü işçi sınıfına siyasal tutumu gerekçe gösterilerek baskı aygıtı olarak kullanılacaktır. Artık her işçi hak ve özgürlük mücadelesinde, siyasal tercihlerinden dolayı potansiyel suçlu ve işsizler ordusunun neferi olarak hedeflenecektir.

“Faşist kliklerin dalaşına değil, halk savaşına taraf ol!”

 Devrimciler, demokratlar, yurtseverler zorlaşan mücadele koşullarını faşizmin anladığı dilden bir mücadele hattına çevirmelidir. Devletin zoruna karşı zorun T. Kürdistanı’nda yürütülen mücadele ile önem ve değeri çok net bir şekilde anlaşılmıştır. OHAL’e karşı halka güven verecek, onları örgütlenmeye ve mücadeleye seferber edecek bir seferberlik içinde olunmalıdır.

Tüm devrimci ve demokratik güçler ortak mücadele programıyla OHAL’e karşı durmalıdır.  

Faşist diktatörlüğün OHAL’i mücadele azmimiz ve kararlılığımızın kamçısı olmalıdır.

10355597 833347210026362 9138882888615726536 oEgemenlerin iç boğuşması ezilenlere değil, egemenlere fatura edilmelidir. Bu yapacak olan da komünistlerin, devrimcilerin, yurtseverlerin önderliğinde örgütlenmiş halk güçleridir”.  Darbe girişiminin politik etkisini ve ağırlığını göz ardı etmeden ama sorunun esasını asla kaçırmadan mücadele yöntem ve araçlarını gerilla mücadelesine dayalı halk savaşına bağlayarak demokratik halk devrimi görevine dört elle sarılalım.

Bizler TKP/ML militanları olarak; işçileri, köylüleri, gençleri, öğrencileri, kadınları, LGBTİ bireyleri kısacası ezilen tüm kesimleri TKP/ML saflarında örgütlenmeye TİKKO saflarında savaşmaya çağırıyoruz.

YAŞASIN PARTİMİZ TKP/ML

HALK ORDUMUZ TİKKO

GENÇLİK ÖRGÜTÜMÜZ TMLGB

SÜRÜYOR DEMOKRATİK HALK DEVRİMİ, SÜRECEK HALK SAVAŞI!”

scroll to top