Home , Haberler , TİKKO savaşçısı Lorenzo(Tekoşer) Baxoz’da Ölümsüzleşti

TİKKO savaşçısı Lorenzo(Tekoşer) Baxoz’da Ölümsüzleşti

|Haber Merkezi|18.032019|TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı bu sabah saatlerinde Suriye’nin Baxoz kasabasında  İslam Devleti (İD) çetelerine karşı girişilen saldırı hamlesinde TİKKO savaşçısı Tekoşer kod isimli Lorenzo Orsetti’nin ölümsüzleştiğini duyurdu. Açıklamada İtalyan ulusuna mensup Lorenzo‘nun  Afrîn direnişinden Dêrazor’un kurtarılmasına kadar sayısız hamle ve çatışmanın en ön saflarında  yer aldığı belirtildi.

Lorenzo’nun ölümsüzleşmeden önce ailesi ve sevdiklerine yazmış olduğu mektup şu şekilde;

‘‘Ciao, eğer bu mesajı okuyorsanız, bu benim hayatta olmadığımın işaretidir. Ah, sakın üzülmeyin, ben bu şekilde iyiyim; pişmanlıklarım yok, ben doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yaparken öldüm, en zayıf olanları savundum ve adalet, eşitlik ve özgürlük ideallerime karşı sadık kaldım. Yani, erken gidişime rağmen hayatım hala başarılıdır ve dudaklarımda gülüşümle gittiğimden neredeyse eminim. Bundan daha iyisini isteyemezdim.

Sizin için herşeyin en iyisini diliyor ve (eğer henüz yapmıyorsanız) bir gün sizin de bizden sonrakiler için hayatınızı verme kararı almanızı umuyorum. Çünkü dünya yalnızca bu şekilde değiştirilebilir. Ancak her birimizin içinde bulunan bireyselliği ve egoizmi yenerek fark yaratabiliriz. Bunlar zor zamanlar biliyorum, ama sakın vazgeçmeyin, umudunuzu yitirmeyin; asla! Bir an bile.

Herşey kaybedilmiş gibi gözükse de, kötü şeyler insanlara acı verse de ve dünya dayanılmaz hale gelse de, güç bulmaya devam edin ve bunu yoldaşlarınıza aktarın. Tam da bunun gibi karanlık anlarda bu ışık yardımcı olacaktır. Ve her zaman hatırlayın: “Bütün fırtınalar küçük bir damla ile başlar.” Siz de bu damla olmaya çalışın.

Hepinizi seviyorum ve sözlerimi değerli bulmanızı umuyorum.

Serkeftin!

Orso,  

Tekoşer,

Lorenzo‘‘