Anasayfa , Haberler , Suzan Zengin mezarı başında anıldı!

Suzan Zengin mezarı başında anıldı!

Suzan_ZenginKartal: Ankara’da katledilen Tekin Aslan’ın cenazesi dün Tuzla Aydınlı’da, binlerin katılımıyla sonsuzluğa uğurlandı. Cenaze töreninin ardından 4 yıl önce aynı gün hayatını kaybeden, Özgür Gelecek gazetesi çalışanı Suzan Zengin’in mezarı ziyaret edildi.

Suzan Zengin ölümsüzdü”, “Suzan Zengin yaşıyor Partizan savaşıyor” sloganlarıyla mezarlığın girişinden Suzan Zengin’in mezarına yürünüldü. Zengin’in mezarı başında ailesi, yoldaşları, Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri (PŞTA) ve Partizan tarafından anıldı. Mezar başında Suzan Zengin ve Ankara Şehitleri nezdinde tüm devrim ve demokrasi şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

 

“Suzan yoldaş mücadelemizde var olacak”

Partizan adına yapılan konuşmada, devrim mücadelesinde sayısız şehitler verildiğini vurgulayarak şehitleri anmanın anlam ve önemine değinildi. Ankara’da kanlı saldırı sonucu katledilenleri de asla unutmayacaklarını bildiren Partizan temsilcisi şehitlerin ışığında mücadeleye devam edeceklerini bildirdi.

Partizan adına yapılan konuşmanın devamında Suzan Zengin’in devrime olan inancına ve mücadeleye kattıklarına değinilerek şunlara yer verildi: “Suzan yoldaşı bizden daha çok direnişte olan işçi ve emekçiler tanırdı. Faaliyet yürüttüğü alanda bütün işçi direnişlerini takip eder ve emekçilerin taleplerini mesajlarını gazeteye en iyi haliyle yansıtırdı. Onun için düşman hedefine alarak önce tutuklayıp sonra tecrit koşullarında Suzan yoldaşı katletti. Suzan yoldaşı mücadelemizden koparanlar iyi bilsinler ki, işçi ve emekçilerin mücadelesi var oldukça Suzan yoldaş da mücadelemizde var olacaktır”