Anasayfa , Haberler , “Suruç İçin Adalet, Herkes İçin Adalet!”

“Suruç İçin Adalet, Herkes İçin Adalet!”

11755090_736457483129479_878324152941887437_n

H. Merkezi: 20 Temmuz 2015’te Suruç’ta DAİŞ-TC işbirliğinde gerçekleştirilen katliamın yıldönümü yaklaşırken Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) tarafından başlatılan “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyasına Yeni Demokrat Gençlik (YDG) de destek verdi.

YDG yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Katliam, TC-DAİŞ işbirliğini göstermektedir”

20 Temmuz 2015 gününde, tarih sayfaları katliamlarla dolu TC devletinin sayfalarına bir katliam daha eklendi. Ülkemizin dört bir yanından Kobanê’ye inşa çalışması için giden siperdaşlarımız SGDF üyelerine dönük TC-DAİŞ işbirliği ile gerçekleşen saldırıda 33 yoldaşımız şehit düştü.

Saldırının gerçekleşmesinden bugüne 1 yıl geçmesine rağmen gizlilik kararı konularak sürdürülen mahkemeden hiçbir sonuç çıkmadı. Açığa çıkan bilgilerde, katliamdan yetkililerin çok öncesinden haberi olmasına rağmen hiçbir şekilde müdahale etmedikleri gözler önüne serilmiştir. Valisinden, kaymakamına, emniyet müdüründen istihbarat görevlilerine kadar herkesin önceden haberi olduğu katliam bizler açısından da TC-DAİŞ işbirliğini göstermektedir.”

“Ortak mücadele devletin korkusu haline geldi”

Saldırının düzenlenmiş olduğu Kobanê kampanyası bizler açısından hedefi çok net göstermektedir. Devlet SGDF özgülünde devrimci dayanışmaya, Türkiye Devrimci Hareketi ile Kürt Ulusal Hareketi’nin ortak mücadele zemininde buluşmasına saldırdı. Çünkü Kobanê başta olmak üzere tüm Rojava’da Türkiye Devrimci Hareketi ile Kürt Ulusal Hareketi’nin ortak yürüttüğü mücadele devletin korkusu haline geldi. Devlet bu dayanışma ekseninden o kadar korktu ki, Suruç’tan sonra Ankara’da da benzer bir katliam gerçekleştirdi. Fakat tüm bunlara rağmen devrimci dayanışma her alanda yükselmiş, devletin korkularını tetikler bir hale dönüşmüştür.

Açıklamada son olarak Yeni Demokrat Gençlik olarak, gençlik örgütlerinin düzenlemiş olduğu “Suruç İçin Adalet, Herkes İçin Adalet” kampanyasını desteklendiği ve çalışmalarına katılınacağı kamuoyuna duyuruldu.  (ozgurgelecek.net)