Home , Avrupa , Stuttgart’ta açlık grevinin ikinci günü

Stuttgart’ta açlık grevinin ikinci günü

STUTTGART|22.07.2017| Stuttgart Kadın Platformu ve YDG’nin beraber örgütlediği ve birçok devrimci demokrat kurumun destekçisi olduğu açlık grevi eyleminin ikinci günü sonuçlandırıldı.

Sabah saat 8’de Tohum Kültür Derneğin’den şehir merkezine geçilirken açlık grevi çadırı kuruldu. Materyallerin ve propaganda araçlarının hazırlanmasının ardından çadıra ziyaretlerde başladı. Ara ara çadırın önünden geçenler dayanışma dileklerini sunarken çadıra yönelik olumlu tavırlar dikkat çekti.

Saat 16’da Stadtmitte’deki Gerber alışveriş merkezi önünde miting gerçekleştirildi. Mitingde ortak açıklama defalarca okunurken bir MLPD aktivisti dayanışma mesajı sundu. ‘’Nuriye ve Semih yalnız değildir!’’ gibi sloganlar almanca atılırken katılım 50 civarı idi. Mitingin sonuna doğru ve akşam geç saatlerde çadırda ise provokasyon girişimleri yaşanırken bozkurt işareti yapıp küfürler savuran insani değerlerini yitirmiş provokatörlere zemin verilmedi. Saat 20 civarında ise Stuttgart alanının halk ozanı ve devrimci demokratlarla her zaman iç içe olan Onur Olgun ile Kobane Meydanında halaylarla direniş büyütüldü. Çadır eyleminin ikinci günü saat 22’de bitirilirken oradan Tohum Kültür Derneği’ne geçildi. Burada türküler ve marşlar devam ederken ardından günü değerlendirme toplantısı yapıldı. Üçüncü günün saat 11’de Kobane Meydanında devam etmesi kararlaştırıldı.