Home , Avrupa , Stuttgart’ta 6 Mart Efrin Nöbetini Kadın Örgütleri Üstlendi

Stuttgart’ta 6 Mart Efrin Nöbetini Kadın Örgütleri Üstlendi

STUTTGART |07.03.2018| Stuttgart’ta 46 gündür şehir merkezinin en işlek caddelerinde çadır eylemi ve mitingler düzenlenmekte.

6 Mart Çadır Nöbetini Yeni Kadın’ın da içinde olduğu kadın örgütleri üstlendi. Saat 15 ile 19 arası açtıkları çadır nöbetini, coşkulu bir mitinge dönüştürerek Efrin’de T.C. Devleti’nin 20 Ocak’tan bu yana yaptığı işgal saldırısını bir kez daha kınayıp teşhir ederek, Efrin halklarıyla dayanışma ve sahiplenmeyi yükseltme çağrısı yaptılar.

Güçlü sloganların da atıldığı eylemde son yaşatılan katliamlar hakkında bilgiler verildi. Yapılan konuşmalarda alman emperyalizminin Efrin işgal girişimindeki rolüde teşhir edildi.

Çadıra Yönelik Saldırı!

Stuttgart’ta gerici, faşist ve yobazlar tarafından ara ara çadıra yönelik müdahale girişimleri ve provokasyonlar gerçekleşmekte. Dün miting sırasında çadıra yaklaşan bir faşist ise çadır önünde bulunan bir yurtsevere saldırarak tırnağı ile boynunu yaraladı. Kadın oradan uzaklaştırılırken topladığı yandaşları ise haber takibi yapan ATİK Haber Merkezi ve SimurgNews muhabirlerine sözlü saldırıda bulunarak küfürler yağdırdı. Bütün olay polislerin gözlerinin önünde olmasına rağmen kimlik bilgileri alındıktan sonra faşistler serbest bırakıldı.

Her türlü müdahale girişimine rağmen miting saat 18:30’da coşkulu sloganlar eşliğinde sonlandırıldı.

Dün Çadır Nöbetinde bir genç tarafından seslendirilen Hewler parçası:

https://www.facebook.com/YDGStuttgart/videos/172487463396682/