Home , Avrupa , Stuttgart Yeni Kadın tarafından kadınlar buluşması düzenlendi

Stuttgart Yeni Kadın tarafından kadınlar buluşması düzenlendi

Stuttgart Yeni Kadın tarafından 24 Mart Cuma akşamı kadınlar buluşması gerçekleştirildi. Buluşma katılımcıların kendilerini tanıtmaları ile saat 19 civarında başladı. Katılımcıların çoğu derneğin düzenlemiş olduğu kurslar ve etkinliklere de katıldıklarını belirtdiler. ÜKK adına katılan temsilci Yeni Kadın’ı tanıtırken kurumsal yapılanma hakkında bilgilendirme de yaptı. Farklı konular ile grup çalışmaları yapılırken konu başlıkları şöyle idi:

‘’1. Grubun Konusu: Sadece derneğe gelip gitmek, kültürel çalışmalara katılmak kadınlar olarak toplumsal sorunların çözümü için yeterlimi?

  1. Grubun Konusu: İş yerlerimizde yaşadığımız sorunlarımız nelerdir? İş yerlerinde cinsiyet ayrımcılığını hissediyormuyuz?
  2. Grubun Konusu: Toplumsal yaşam içerisinde kadın olarak bulunduğumuz yerlerden memnunmuyuz?
  3. Grubun Konusu: Kadın çalışmasından ne anlamalıyız ve nasıl başlatabiliriz?’’

Bir sonraki buluşma için 4. Grubun konusu toplu olarak ele alınacak. Irkçılığa ve her türden gericiliğe karşı 22 Nisan’da Stuttgart Yeni Demokratik Gençliğin düzenleyeceği Gençlik ve Kültür akşamının çağrısı yapıldı. Ayrıca buluşmada Münih’li komünistlerin yaklaşık iki senedir süren mahkemelerine katılımın artması gerektiği de vurgulandı. Yeni Kadın temsilcisi tarafından gerçekleştirilen kapanış konuşması ile bir sonraki buluşma tarihi belirlendi.