Home , Haberler , Stuttgart Tohum Kültür Derneği’den Açıklama

Stuttgart Tohum Kültür Derneği’den Açıklama

YILDIRIM AİLESİNE

Dostlar. Değerli büyüğümüz Cevahir anamızı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bilinmeli ki ölümsüzlüğe uğurladığımız her canımız ve yoldaşımız yanı başımızda yeri dolmayacak birer boşluk oluşturuyor. Tıpkı Cevahir anamız gibi. O, şimdilerde çok unutulan paylaşma ruhunu, geçmiş yıllarda zamanın ruhuna denk düşen biçimiyle, kapısını çalan her devrimciye yanlız kapısını değil sofrasını da açan şefkatli ana kucağı idi. Dönemin faliyet yürüten bütün devrimcileri üzerinde emeği olan anamızdı.

Sevgili Cevahir anamız, Almanyaya göç eden göçmen kuşağın ilklerindendi. Dolaysıyla bütün göçmenler gibi göçmenliğin yarattığı bütün acıları bilen ve bizzat yaşayan kuşaktandı. Biz ATİF camiası için kıymeti ve değeri her geçen yıl içinde anlaşılan Kemal YILDIRIM’ı (Osman Dayı’yı) anmadan, onu hatırlamadan Cevahir anamızı anlatmak eksik olacaktır. Büyük aile olarak Partizan, özel olarak federasyonumuz ATİF’e kattığı emek yoğunluğu bugün ki bizlerin temelini oluşturmakta. Geçen onlarca yıl içinde varlığımızı sürdürmekle birlikte, hala göçmenlerin örgütleneceği önemli göçmen örgütü isek hiç şüphesiz bu harcın suyu, alınteri, emek, fedakarlık ve karşılıksız yoldaşça sevgi olduğu bilinmelidir.

Bugünün gençliği bilmelidir ki; hangi teknolojik aygıtla tanımlarsak tanımlayalım bugünü, insan ve halk sevgisinin yerine konulacak hiç bir şey icat edilmedi henüz. Bugün yitirdiğimiz değerlerimizi sonsuzluğa uğurlarken kalabalık dostlarla uğurluyor, acılarımızı dost sıcaklığı ile dindiriyorsak bilinmelidir ki mücadelenin her alanına damgasını vuran, emeğini katan ulu çınarlarımızdan devraldığımız biricik mirastır. Bu mirasın gelecekte yaşatılması geleneğe dönüşmesi toplum olma bilincini pekiştirmekten geçiyor. Halk ve onun örgütlü gücü olan demokratik birliktelikler yerli ve göçmen örgütlülüğün dinamiğidir.

Geleceği kazanmak, geçmişin kazanımlarını sahiplenmek ve daha ileriye taşımaktan geçer. Cevahir anamızın hatırası kendinden önce gidenlerimiz gibi hep aramızda olacak. Onu sevgi ve özlemle anacağız. Tekrar Yıldırım ailesinin acısını paylaşıyor, başsağlığı diliyoruz. Cevahir anamız bıraktığı güzel hatırası ile yaşayacak gönlümüzde. Güle güle devrimcilerin emektar anası güle güle….

ATİF Tohum Kültür Derneği Stuttgart

18 Ocak 2022

scroll to top