Home , Avrupa , Stuttgart Tohum 20. Kongresini Gerçekleştirdi!

Stuttgart Tohum 20. Kongresini Gerçekleştirdi!

STUTTGART | 02.11.2021 | Stuttgart Tohum Kültür Derneği Demokratik Kitle Dernekleri mevzisinde, kökleri bulunduğu toprakların derinliklerinde olduğu gibi, o köklerden beslenen, gelecekte de kitlelerin örgütlü gücü olma sevdasını sürdüren ender kurumlarımızdandır. 31 Ekim tarihinde Tohum 20. kongresini gerçekleştirdi.

Kısıtlı pandemi süreci düşünüldüğünde üye ve dostlarının kitlesel katılımıyla kongresini coşku içinde başlattı. Üye tespitinden sonra divan seçimine geçildi.
Tohum Kültür Derneği 19. Dönem Yönetiminin belirlediği gündemi kitleye sunularak gündemlerin onaylanması ile birlikte kongre başladı. Sırayla faliyet raporu, perspektifi yazısı ve sonrası mali rapor sunuldu. Okunan faliyet raporu katılımcıların değerlendirmeleri ile çoğunluğun oyları ile onaylandı. Perspektif yazısına ilişkin de gelen değerlendirmelerin ardından mali raporun özenle hazırlanmış olması kitleler tarafından oy birliği ile aklanarak taçlandırıldı. Yeni organların seçilmesi sonrası, dilek ve temenniler ışığında kapanışa geçildi. Kongrede öne çıkan gelişme ise dernek olarak çıkarılan bültenin üye ve dostlara sunulması idi. Bülteni derneğin tarihçesinden, stuttgart kentinin tanıtılması, gençlik gözünden yazılardan sürece ilişkin güncel yazılara, Tohum’un onur üyesi Naciye yoldaşa ilişkin ayrılan özel sayfadan sınıfsal ve sosyal açıdan göçmenlik olgusuna dair yazılar oluşturdu. Dernek etkinliklerinden görüntüler ile görsellik kazandırılırken bir sonraki bültenin farklı ve değişik gündemlerle çıkarılması temenni edildi.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu örgütlenecek faaliyetlere tüm üye ve dostlarına katılma çağrısı yaptı.