Home , Avrupa , St.Gallen’da Rojava’ya Yönelik Saldırılar Protesto Edildi

St.Gallen’da Rojava’ya Yönelik Saldırılar Protesto Edildi

Maxmur, Şengal ve Rojava’ya saldıran faşist Türk devleti, İsviçre’nin St. Gallen kentinde bir yürüyüşle protesto edildi. İnternational Bündniss tarafından örgütlenen eylemde açılış konuşmasının ardından ATİK temsilcisi bir konuşma yaptı. Konuşmada faşist TC’nin saldırıları arttığına vurgu yaparak, Türk devletinin bölgedeki çeteler ile sürekli işbirliği içinde olduğunu söyledi. En son IŞİD çetelerinin bulunduğu El Sina Hapishanesi’ne yapılan saldırının arkasında da TC devletinin olduğunu vurguladı ve bu saldırı esnasında ölümsüzleşen Partizan Amed’i andı. Temsilci bu tür saldırılara karşı, ortak mücadeleyi geliştirmek gerektiğini vurguladı.

St. Gallen tren istasyonunda saat 15.00’te başlayan yürüyüşte eylemciler, kent merkezinden geçtikten sonra yeniden istasyona döndü. Eylem sırasında Rojavalı bir enternasyonalistin gönderdiği sesli mesaj dinletildi.

Daha sonra Avrupa hükümetleri ve şirketlerinin Türk devleti ile yaptığı işbirliğine tepki gösterilen eylemde İttifak adına yapılan açıklamada Türk devletinin son zamanlarda Şengal, Maxmur ve Rojava’ya yönelik artan saldırıları hatırlatıldı.

scroll to top