Anasayfa , Avrupa , “Sizleri Gökkuşağının Altından Birlikte Geçmeye Davet Ediyoruz.”

“Sizleri Gökkuşağının Altından Birlikte Geçmeye Davet Ediyoruz.”

İSVİÇRE 05.09.2018 Geçtiğimiz haziranda İsviçre’de açılışını kutlayan KulturFabrik Zürih 16 eylül için çağrı yaptı. ”Gökkuşağının altından geçmek -LGBTİ+ Hareketine Giriş” şiarı ile gerçekleşecek olan belgesel gösterimi ve söyleşiye, LGBTİ+ aktivistleri Ozan Uğur ve Rosi Da Koyuncu katılım sağliyacaklar. KulturFabrik facebook sayfasından yayınlanan çağrı şu şekilde:

”Değerli Dostlar,

KulturFabrik ve YDG (Yeni Demokratik Gençlik) olarak homofobi/transfobi ve her türlü nefret politikalarına karşı LGBTİ+ hareketini tanımaya ve desteklemeye çağırıyoruz. Homofobi ve Transfobi yalnızca LGBTİ+`ların değil bir bütün olarak tüm ezilenlerin sorunudur ve buna karşı mücadele yöntemlerinde de ortaklaşmak kaçınılmazdır. Çünkü homofobi ve transfobi cinsiyetçiliği ve ırkçılığı beşler, çünkü birimiz bile özgür değilsek hempimiz bu sistemiz tutsaklarıyız.
Bu anlamda 16 Eylül Pazar günü trans aktivist Ozan Uğur ve LGBTİ+ aktivist Rosi Da Koyuncu bizlerle olacak ve ”Gökkuşağının altından geçmek – LGBTİ+ hareketine giriş” temalı konuyu bizlere sunacaklar.
Sizleri Gökkuşağının altından birlikte geçmeye davet ediyoruz.
Aynı gün saat 10:00-12:00 arası YDG`liler tarafından kahvaltı hazırlanacak

Yer: KulturFabrik – Schaffhauserstrasse 125, 8057 Zürich
Tarih: 16.09.2018
Kahvaltı Saat: 10:00
Panel Saat: 12:00”