Home , Haberler , Sarıgazi’de polis kadın devrimciyi katletti,Suruç gazileri gözaltına alındı

Sarıgazi’de polis kadın devrimciyi katletti,Suruç gazileri gözaltına alındı

etha-20151203-dilan-kortak_extSarıgazi’de bir eve baskın düzenleyen polis, Dilan Kortak adlı kadın devrimciyi öldürdü.

İstanbul’un Sancaktepe ilçesi Dumanlar Sokak’ta polis bir eve baskın gerçekleştirildi.

Evde bulunan genç bir kadın, polisler tarafından açılan ateş sonucu katledildi.

Katledilen kadının isminin Dilan Kortak olduğu belirtildi.

Evde bulunan 3 kişide gözaltına alınırken, baskın öncesi sokağı ablukaya alan polis, baskın sonrası da ablukasını sürdürdü.

İstanbul, Diyarbakır, Ankara, Eskişehir ve Antakya’da ESP ve SGD’lilerin evlerine baskın yapıldı. Suruç gazileri ve milletvekili adayları ile ESP Genel Başkan Yardımcısı Fethiye Ok’un da içinde olduğu 15 kişi gözaltına alındı.

etha-20151204-esp-sgdf-gozalti_extİstanbul’daki ev baskınlarında SDGF Eşbaşkanı ve Suruç gazisi Oğuz Yüzgeç gözaltına alındı. Gezi direnişi sırasında gözünü kaybeden ve Suruç’ta yaralanan Çağdaş Küçükbattal da gözaltına alınanlar arasında bulunuyor. Suruç katliamında kardeşi Polen Ünlü’yü kaybeden Doğukan Ünlü de İstanbul’da gözaltına alındı. 

Suruç gazisi ve milletvekili adayı Şerife Erbay, Suruç gazisi İlke Başak Baydar, SGDF üyeleri Taylan Çetinel, Özgür Bedel, Ezgi Bedel gözaltına alındı.

Eyüp İlçesi Karadolap Mahallesi’nde de Günaydın Akar adlı ESP’li gözaltına alındı.

BEKSAV çalışanı Duygu Bozkurt’un anneannesinin evi basıldı, Bozkurt evde olmadığı için gözaltına alınmadı. Can Papila’nın evi basıldı, hakkında arama kararı olduğu söylendi. Ancak Papila evde olmadığı için gözaltına alınmadı.

Evinde arama yapılan Jülide Ateş hakkında da yakalama kararı bulunuyor.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın basın danışmanı Ece Şimşek’in Ankara’daki evi basıldı, Şimşek gözaltına alındı. HDP İstanbul milletvekili Burcu Demirbaş da Ankara’da evinden gözaltına alındı.

Diyarbakır Tesisler Mahallesi’ndeki evi basan polis, ESP Genel Başkan Yardımcısı Fethiye Ok ve Diyarbakır İl Başkanı Soner Çiçek’i gözaltına aldı. Ok ve Çiçek, İstanbul’a getirilecek. Ev baskını sırasında 7 zırhlı araç getirildi. Polisler, arama sırasında „Ölürüm Türkiyem“ şarkısını dinledi. Evdeki telefonlar ile bilgisayarlara el konuldu.

Antakya’da Alper Kaba gözaltına alındı.

Eskişehir’de ise Barış Erhan’ın evi basıldı. Erhan gözaltına alındı. (Etha)

 

 

scroll to top