Home , Avrupa , SADECE DİKTATÖR Adlı Tiyatro Oyunu Arnhem’de Beğeniyle İzlendi

SADECE DİKTATÖR Adlı Tiyatro Oyunu Arnhem’de Beğeniyle İzlendi

ohne-titelBarış Atay „Sadece Diktatör“ adlı tiyatro oyunu ile Arnhem’de 09-10-2016 Pazar günü sahne aldı. Saygı duruşuyla başlayan gösterimde öncelikle Arnhem Türkiyeli İşçiler Derneği’nin Yeni Kadın korosu sahne aldı. Anadolu’nun değişik yörelerinden halk türkülerini dile getiren Yeni Kadın korosu kitlelerden beğeni topladı.

Koronun programından sonra ATİK adına bir konuşma yapıldı. Konuşmada sanatta ve sanatçının bilinçli eylemine vurgu yapılarak Türkiye’de tiyatroların kapatıldığı, tiyatrocuların işten atıldığı, tiyatroların başına da sanattan hiç anlamayan diktatör yanlısı insanların getirildiğine değinildi. ATİK’in 30. mücadele yılına vurgu yapılan konuşmanın sonunda 18 aydır Alman cezaevlerinde tutsak olan 10 devrimci arkadaşa buradan selamlarımızı gönderiyoruz diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmanın ardından sahne alan Barış Atay „Sadece Diktatör“ oyununa izleyicileri de katarak başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Oyun izleyiciler tarafından çok beğenildi. Barış Atay yoğun bir alkış aldı. Tiyatro oyununa katılım çok olumluydu, salonda oturma yeri kalmadığından bazı izleyiciler merdivenlere çökerek oyunu izlediler. Oyunun ardından verilen aradan sonra gençlerin yoğun olarak katıldığı Barış Atay’la bir söyleşi gerçekleştirildi.

Etkinlik gerek koro gerekse tiyatro oyunu izleyiciler tarafından büyük bir beğeni topladı.