Home , Dünya , Rojava’da şehitler için askeri tören düzenlendi!

Rojava’da şehitler için askeri tören düzenlendi!

11667494_928263230567711_293570516734863052_nRojava’da DAİŞ çetelerine karşı verilen mücadelede şehit düşen (27 Haziran) MLLSPB/Devrim Cephesi Gerillası Enternasyonalist Özgürlük Taburu Savaşçısı Alper Çakas ve diğer YPG’li şehitler için Rojava’da cenaze töreni gerçekleştirildi.

Rojava’nın Cizre Kantonu’nda içerisinde TKP/ML-TİKKO ve MLKP savaşçılarının da bulunduğu bir askeri tören gerçekleştirilerek şehitlerini uğurladılar. Tören’de sık sık, “Alper Çakas ölümsüzdür”, “Alper yoldaş yaşıyor savaşıyor” gibi sloganlar atıldı. Enternasyonalist Özgürlük Taburunda bulunan Örgütlerin Parti Bayraklarıyla şehitlerini uğurladıkları cenaze töreninde MLSPB/Devrim Cephesi sözcüsü bir konuşma yaptı.

Devrim Cephesi Sözcüsü şehit Çakas’ın katılmış olduğu operasyonları anlatarak Çakas’ın Ortadoğu halkları için vermiş olduğu Enternasyonalist mücadeleye dikkat çekti. Sözcü konuşmasının devamında şunları söyledi: “Emperyalizim ve işbirlikçisi faşist TC’nin desteklediği çeteler yenilecek silahlanarak savaşan Ortadoğu halkları kazanacaktır. Yolumuz devrim yolunda düşenlerin yoludur. Yaşasın Ortadoğu devrim cephesi.
Törenin ardından şehitlerin naaşları, memleketlerinde ölümsüzlüğe uğurlanmak üzere konvoy eşliğinde yola çıkarıldı.

scroll to top