Anasayfa , Avrupa , TAKSİM AYAKTA, BASEL YANINDA

TAKSİM AYAKTA, BASEL YANINDA

Basael resim 1BASEL|05-06-2013|Tüm ülke ayakta,  şehirler, mahalleler, sokaklar ertelenmiş isyanın bayramını kutlamakta. Günlerdir devam eden devlet saldırılarına, katliamlarına, gözaltılarına ve işkencelerine rağmen halk geri adım atmayı bırakın daha da isyankar, daha da baş eğmez oluyor.

Ülkede bunlar yaşanırken, dünya da ise dayanışma ve isyan ateşini yayma eylemleri yaygınlaşarak devam ediyor. Dayanışma eylemlerin bir yenisi de 03 Haziran 2013, de Basel’in Claraplatz meydanında gerçekleştirildi. PARTİZAN ve İTİF taraftarlarının da kendi flama ve bayraklarıyla katıldığı eyleme onlarca kişi katılarak destek verdi. Kitle, ‘Faşizme Karşı Omuz Omuza’, ‘Katil Devlet Hesap Verecek’, ‘Her Yer Taksim, Her Yer Direniş’ başta olmak üzere çeşitli sloganlar atarak ülkede ki direnişe destek verdi.

Eylemin ardından, demokratik kitle örgütleri bir araya gelerek bundan sonraki sürecin daha sağlıklı ve organize örgütlenebimesi için bir araya geldiler. Yapılan toplantının sonucunda, bundan sonraki sürecin kurumlar tarafından oluşturulan komite üzerinden örgütleneceği ve bunun başka kurumlara da açık olduğu belirtildi. Taksimle Dayanışma Komitesi-Basel (İTİF, İGİF, Basel Alevi Derneği, İDHF, BİR-KAR, Hacı Bektaş Alevi Derneği, PDD, SYKP’den oluşmakta komite) yaptığı açıklama ile, kitleyi Cumartesı günü örgütlediği eyleme çağırdı. Komite oluşmakta.

(İTİF-Basel Komitesi)