Anasayfa , Avrupa , Reyhanlı’daki patlamalar protesto edildi

Reyhanlı’daki patlamalar protesto edildi

IMG_0791-1HANNOVER | 27-05-2013 |11 Mayıs günü Hatayın Reyhanlı ilçesinde bomba yüklü araçlarla düzenlenen ve onlarca insanın hayatını kaybettiği ve yüzlercesinin yaralandığı katliam Hannover Barış Platformu tarafından 25.05.2013 tarihinde  yapılan bir miting ile protesto edildi.

Şehrin en işlek ve Türkiyelilerin yoğun olarak bulunduğu alanda Barış Platformu adına yapılan açıklamada bu katliamın asıl sorumlusunun ABD emperyalizmi tarafından desteklenen AKP hükümeti olduğu belirtildi. Onlarca insanın hayatını yitirdiği bu patlamaların Türk devleti eli ile gerçekleştirildiği ifade edildi. Patlamalarda yakınlarını kaybedenlerinde konuştuğu miting duygulu anlara sahne oldu.

Hannover Barış Platformu bileşenlerin dışında ADHK ve Yek-Kom taraftarlarında destek verdiği mitingde  Hannover Partizan ve ATiK taraftarlarıda  bayraklarıyla yer aldı. ATiK olarak düsüncelerimizi ifade eden bir konuşma talebimiz düzenleyicilerin engeline takılarak müsade edilmedi. Nedenini sorduğumuzda aldığımız cevap;” Hannover Barış Platformu bileşenleri dışında her hangi bir kuruma söz hakkı vermeme” kararı aldıklarını belirttiler. Anti demokratik bulduğumuz bu uygulamayı komite yetkililerine ilettik.

Katılımın beklenenin altında olan miting „Faşizme karsı omuz omuza“ ve „Yaşasın halkların kardeşliği“ sloganları ile son buldu.