Home , Haberler , Partizan:Katliamın 20. Yıldönümünde 2 Temmuz’u Unutmadık, Hesap Soracağız!

Partizan:Katliamın 20. Yıldönümünde 2 Temmuz’u Unutmadık, Hesap Soracağız!

partizan_kadıköy_sivas_katliam_anmaTÜRKiYE |28-06-2013 | Bundan 20 yıl önce 33 canımız Madımak Oteli’nde dünyanın gözleri önünde yakılarak katledildi. Sivas katliamı Alevilerin yaşadığı ne ilk katliamdı, ne de son oldu. Dersim’de, Maraş’ta, Çorum’da, Gazi’de, Ümraniye’de devletin işlediği seri katliamlar baskı ve asimilasyon politikalarıyla günümüze kadar süregeldi. Aleviler Osmanlıdan günümüze yok sayılmış, inançları yasaklanmış, talepleri görmezden gelinmiştir.

Sivas davası zaman aşımına uğratılarak katliam sanıkları aklanmış, zaman aşımı kararı „hayırlı haber olarak” duyurulurken yeni katliamlara davetiye çıkarılmıştır.

Yetmemiş olacak ki İstanbul’a yapılacak olan 3. köprüye Alevi kasabı olarak bilinen Yavuz Sultan Selim’in adı verilmek istenmektedir.

Bizler 20. yıldönümünde bir kez daha Sivas katliamını lanetleyerek 2 Temmuz’da yitirdiğimiz canlarımızı anıyor ve sahipleniyoruz.

Katliamlara, baskı ve asimilasyon politikalarına karşı Gezi Parkı Direnişi ruhuyla 2 Temmuz’da şehitlerimizi anmak için Sivas’a gidiyoruz.

İnançları ve kimlikleri baskı altında tutulan, horlanan ve yok sayılan Alevileri, ezilen inanç ve milliyetlere mensup tüm kesimleri 2 Temmuz’da Sivas’ta yapılacak anma mitinginde PARTİZAN saflarında olmaya çagırıyoruz.

1 Temmuz tarihinde (Pazartesi günü) akşam saatlerinde Sivas’a hareket edilecektir.

PARTİZAN