Anasayfa , TÜRKİYE , Partizan: “Taksim’e direnenlere güç ver”

Partizan: “Taksim’e direnenlere güç ver”

partizan_taksimde_direnenlereİSTANBUL | 11 – 06 – 2013 | Taksim Gezi Parkı’nda kıvılcımlanan direnişin 14. günü sabah saatlerinde Taksim Meydanı’na saldıran faşist TC devletinin kolluk güçlerinin ses-gaz bombaları, plastik mermileri ve tazyikli su ile başlattığı saldırıya karşı devrimci, demokrat ve yurtseverler saatlerdir direniyor.

“Gezi Parkı’na dokunmayacağız. Meydanı ve heykeli bayraklardan temizleyeceğiz” şeklinde açıklama yaparak gerçekleştirilen saldırıyı meşrulaştırmaya çalışan TC sözcüleri, Taksim’den yükselen sarı, beyaz ve siyah dumanları kitle tarafından atılan “sis bombası” olduğu iddia edecek kadar da aymaz bir saldırı içerisindeler. Yaptıkları “Gezi Parkı’ndaki gençlerimize provokatörlere uymayarak gerçekleştirdikleri duyarlılıklarından kaynaklı teşekkür ederiz” şeklindeki açıklamalarla da Gezi Parkı-Taksim Meydanı ayrımı yapmaya girişmiş, ancak dayanışmayı kıramayınca “Gezi Parkı’na kesinlikle müdahale etmeyeceğiz” sözlerine rağmen Gezi Parkı’na da saldırmış ve ortalığı gaza boğmuşlardır.

Şu saatlerde faşist devlet TOMA’sıyla, binlerce çevik kuvvetiyle Taksim’deki devrimcilere, demokratlara ve yurtseverlere yönelik saldırısını sürdürüyor. Bu saldırı akşam saat 19.00’da yapılacak bir eylemle protesto edilecek.

Biz de tüm duyarlı halkımızı Taksim’e, direnenlere güç vermeye; eyleme katılmaya çağırıyoruz.

PARTİZAN