Anasayfa , Avrupa , Ostermarsch Yürüyüşü Hamburg’ta Gerçekleşti

Ostermarsch Yürüyüşü Hamburg’ta Gerçekleşti

HAMBURG |03.04.2018| Hamburg’ta Ostermarsch (Barış) yürüyüşü kitlesel olarak gerçekleşti. Uzun yıllardır Hamburg’ta gelenekselleşen Ostermarsch yürüyüşü bu sene de Pazartesi (02.04) günü gerçekleştirildi. Savaş karşıtı yerli kurumların örgütlediği yürüyüşe bu sene iki binin üzerinde insan katıldı. Yerli kurumların yanı sıra ATİF,YDG, Yeni Kadın Hamburg taraftarları , DİDF taraftarları , NAV-DEM taraftarları ve Partizan taraftarları da yürüyüşe katılım sağladı.

Saat 12’de toplanma alanında bir araya gelen kitle saat 1’e doğru Hauptbahnhof merkezi tren istasyonuna yakın bir noktadan yürüyüşe başladı. 1 Saat süren yürüyüşte Atom ve  nükleer silahlara dikkat çeken pankart ve maketler dikkat çekti. Savaş karşıtı pankart ve dövizlerin taşındığı yürüyüşte Efrin direnişi’ne ve Katalanya eski başkanı Carles Puigdemont ile siyasi tutsaklarla da alakalı döviz ve pankartlarda yer aldı. ATİK imzalı ‘‘Emperyalist savaş ve işgale Hayır!’’ sloganlı pankart taşındı.

Yürüyüş bitiş mitinginin yapılacağı alanda bilgilendirme , yemek ve içecek standları açıldı. Müzik dinletisi ile beraber eylem bitirildi.