Home , Avrupa , Nürnberg’te Erdoğan’ın Gelişi Protesto Edildi

Nürnberg’te Erdoğan’ın Gelişi Protesto Edildi

NÜRNBERG |27.09.2018| Nürnberg’te Erdoğan’ın Almanya’ya gelişi protesto edildi.

ATİF Nürnberg’in de içinde bulunduğu “Frieden in Kürdistan(Kürdistan’da Özgürlük)“ eylem birliği diktatör Erdoğan’ın Almanya’ya yapacağı geziyi protesyo etti. Miting bugün Weißer Turm meydanında gerçekleşti.

Milyonlarca insan Erdoğan iktidarını ve onun Almanya’ya gelmesini istemiyor!

Okunan açıklamada almanya ve avrupa genelinde milyonlarca insanın Erdoğan’ın ülkelerini ziyaret etmesini istemediği ve bunun için protesto eylemlikleri düzenlendiği belirtilirken: “Biz, Almanya’da yaşayan Türkiyeli göçmenler, Alman emekçiler, ilerici ve demokrasi güçleri, yerli ve göçmen kadınlar ve gençler olarak Erdoğan gibi suçları kabarmış faşist bir diktatörün buraya davet edilmesini asla kabul etmiyoruz. İnsan haklarından yana olan, sosyal, siyasal ve inançsal özgürlükleri savunan herkesi Erdoğan’ın iktidarının yıkılması ve Almanya’ya gelmesinin güçlü bir şekilde protesto edilmesi için birleşerek ortak mücadele yürütmeye çağırıyoruz.“ denildi.

Kurumlar adına konuşmalar yapıldıktan sonra „Faşizme karşı omuz omuza“ ve enternasyonal dayanışmanın önemini vurgulayan sloganlar ile miting sonlandırıldı.