Home , Haberler , Nuriye Gülmen zorla yoğun bakım servisine kaldırıldı
Nuriye gülmen ve Semih özakça

Nuriye Gülmen zorla yoğun bakım servisine kaldırıldı

Nuriye gülmen ve Semih özakça

Açlık grevinin 202’nci gününde olan Gülmen’in, cezaevi hastanesinden zorla çıkarılarak Numune Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırıldığı bildirildi.

Açlık grevinin 202’nci gününde olan Nuriye Gülmen, tutulduğu Sincan Cezaevi Hastanesinden zorla çıkarılarak Ankara Numune Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırıldı.

KHK ile işinden ihraç edildikten sonra işine dönme talebi ile başlattığı açlık grevinin 202’nci gününde olan Akademisyen Nuriye Gülmen, tutulduğu Sincan Cezaevi Hastanesinden Ankara Numune Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırıldığı belirtildi. Gülmen’in, gece 03.30 saatlerinde odasından zorla çıkartıldığı ve Ankara Tabip Odasından (ATO) doktorların ve avukatlarının yanına gitmesine izin verilmediği bildirildi.

Avukat Aytül Kaplan, „Gülmen’in bilinci açık. Eğer hastaneye götürülmeseydi iki gün sonraki duruşmaya katılacaktı“ dedi. Gülmen’in doktoru ATO yöneticisi Onur Karahan da, bundan sonra Gülmen’in yoğun bakım ünitesinde bekletileceğini ve orada gözlem altında tutulacağını ifade ederek kendilerinin ise Gülmen’e yaklaşmasına izin verilmediğini söyledi.

Gülmen, 28 Eylül’de görülecek duruşmasına katılma talebinde bulunmuştu.

scroll to top