Home , Avrupa , Nuriye Gülmen ve Semih Özakça İle Dayanışma Eylemi

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça İle Dayanışma Eylemi

AVUSTURYA|11.11.2017|Viyana şehrinde 10 Kasım Cuma günü KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile kamudan ihraç edildikten sonra „İşimi geri istiyorum“ talebi ile önce Yüksel Caddesinde başlayan direnişlerine, Hapishanelerde devam eden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışma eylemi örgütlendi.

Yüksel caddesinde aylarca süren direniş ve Türkiye`de birçok bölgeye yayılarak KHK`lara karşı geliştirilen eylemlerin önünü kesmek için devlet 23 Mayıs 2017 tarihinde akademisyen Nuriye Gülmen ve ilkokul öğretmeni Semih Özakça`yı tutuklamıştı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için örgütlenen dayanışma eylemi toplumu hizaya sokma politikalarının bir ayağı olan sözde 15 Temmuz darbesi sonrası OHAL ve uygulamaları ile AKP`nin faşizan saldırılarına sessiz kalan Avrupa Birliğinin Viyana temsilciliği önünde 16.00 ile 17.00 saatleri arası gerçekleşti.

Yeni Kadın, Anadolu Federasyonu ve Avrupa Demokratik Kadın Hareketi`nin örgütlediği eylem de Avrupa temsiliği ile görüşülerek Nuriye Gülmen ve Semih Özakça`ya yönelik uygulamaların anlatıldığı bir dosya verildi.