Home , Avrupa , İsviçrelilere ‚Türkiye’ye gitmeyin‘ uyarısı

İsviçrelilere ‚Türkiye’ye gitmeyin‘ uyarısı

73226

Sigorta şirketleri, Türkiye’ye gidecek turistlere seyahat sigortası yapmayacak.

İsviçre Federal Dışişleri Bakanlığı yayınladığı bir bildiriyle yurt dışına gidecek olan vatandaşlarına şu uyarıda bulundu:

„Son günlerde yaşanan terör saldırıları dikkate alındığında Mısır, Macaristan, Fransa ve Türkiye olmak üzere bu ülkelere gidilmesi risklidir. Büyük şehirler yerine daha küçük şehirlere gidilmesi vatandaşlarımızın geleceği için çok önemlidir.“

Bu arada İsviçre’nin en büyük tur operatörlerinden olan Kuoni ve Hotel plan firmalarının basın sözcüleri de İsviçrelilere terör saldırıları yaşanan bölgelerden uzak durma çağrısında bulundu.

Kuoni tur acentesi basın sözcüsü Maecel Schlatter, „Turistlerimizin seyahat bölgeleri değişti ve biz de bunun değişmesi için gerekli uyarılarımızı yapıyoruz son olarak İstanbul’da yaşanan terör saldırısı İsviçre turizmini büyük ölçüde etkiledi, bu yüzden de Türkiye ve İstanbul seyahatleri için büyük iptaller oldu“ dedi.

Öte yandan sigorta şirketleri de başta Türkiye olmak üzere Mısır, Fransa ve Polonya’ya gidecek olan turistler için gerekli olan sigortayı yapmayacaklarını açıkladılar.

scroll to top